W czwartek, 1 października, w Woolturze zorganizowano pierwszą odslonę tegorocznej, szóstej edycji Łódzkiej Nocy Muzyki. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki, a projek dofinansowano z Małych Grantów Urzedu Miasta Łodzi. Partnerami imprezy są Wooltura oraz Gizmo.

Jury w składzie: Lilu, Ewa Puzia, Szymon Wiśniewski i Marcin Bałczewski przyglądała się pierwszej grupie zespołów zakwalifikowanych do występów na żywo. Wybierze z nich finalistów, którzy powalczą o póle nagród w wysokości 3 tys. złotych.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się łódzka grupa Konkubent. To klasyczna rockowa grupa łącząca w sobie elementy elektronicznego brzmienia. Posiada doświadczenie na scenie, występowała w całym kraju u boku takich artystów jak Kult, Gutek, Farben Lehre, The Analogs czy Big Cyc.

Po nich na scenie zjawiły się Planety. To grupa powstała w 2019 roku w Zduńskiej Woli. Ich muzyka to miks piosenki poetyckiej, amerykańskiego folku oraz popu.

Na zakończenie one man band – Stanisław Hurnik. To artysta tworzący w klimatach Psychedelic & Blue Synth-Rock.

Następna edycja Łódzkiej Nocy już za tydzień. 8 października od godz. 20 w Woolturze wystąpią Najpiękniejsza Para Piersi, Jeleń, Lucas Flint. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
selah_sue_20150601_1491541264
Selah Sue w Wytwórni (foto)
Urodziny Łodzi 2019 – 2 dzień koncertów (foto)
DSCF2465
Bednarek w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*