cicStudenckie Radio Żak obchodzi w tym roku 51 urodziny. Z tej okazji przygotowano dla słuchaczy tej rozgłośni wiele atrakcji. Jedną z nich był koncert zespołów Twilite i The Complainer & The Complainers zorganizowany w czwartek, 13 maja w klubie Łódź Kaliska.

 
Zaczęli ci młodsi, czyli Twilite. To melodyjnie brzmiący, męski duet, którego instrumentarium składa się zaledwie z dwóch akustycznych gitar. Panowie swoim występem wprowadzili publiczność w melancholijny, aczkolwiek nieusypiający klimat. Delikatne wokale i nastrojowe gitary połączone z wyświetlanymi filmami, wprawiały w iście relaksujący nastrój. Do pełni szczęścia zabrakło jednak współpracy publiczności. Nie wszyscy zastosowali się do prośby wokalisty, by zaprzestać rozmowy. A szkoda, bo mogło być jeszcze lepiej.

Jako drudzy na scenę wkroczyli The Complainer & The Complainers, czyli zupełne przeciwieństwo stonowanych muzyków z Twilite. Zaczęli od wolniejszych kawałków, by stopniowo przechodzić do coraz szybszych. Ostatecznie zaprezentowali wyjątkowe muzyczne show, gdzie główną rolę odegrała wybuchowa mieszanka popowych dźwięków elektronicznych z delikatną domieszką post-punku. Takiej energii, jaka była obecna na scenie podczas występu, mógłby im pozazdrościć niejeden muzyk. Egzotyczne instrumenty i duża dawka humoru sprawiły, że zespołu słuchało się rewelacyjnie. Niektórzy również pokusili się o tańce. W odbiorze muzyki nie przeszkodziło nawet to, że na koncercie nie był obecny żaden z gości, tak licznie przecież udzielających swoich głosów na płytach grupy.

Choć Twilite i The Complainer & The Complainers poruszają się w nieco innych klimatach muzycznych, to mają jednak wspólną cechę: to zespoły o światowej klasie artystycznej. Osoba, która przypadkiem znalazłaby się na ich koncercie, mogłaby mieć problem ze stwierdzeniem czy oby na pewno są to artyści z Polski. Tym bardziej szkoda, że w kraju wielkiej kariery nie zrobiły, o czym świadczyła choćby niska frekwencja na czwartkowym koncercie.
 
51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej
51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej
51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej
51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej
51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej 51 lat Żaka – Koncert w Kaliskiej
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_1050
K.R.A.N. New Wave Jazz Quartet w Łączniku (foto)
9wrzesnia_019
Basia Trzetrzelewska w klubie Wytwórnia (foto+wideo)
IMG_5510
Gaba Kulka w Scenografii (foto)
1 Komentarz
  • ZaginionyWakcji
    15 maja 2010 at 16:28

    Twilite świetna kapela szkoda że zdjęcia są nieostre 🙁 i rozmyte ;[

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*