03319W piatek, 19 grudnia w Lokalu zorganizowano koncert grupy 19 Wiosen. Impreza odbyła się z okazji premiery płyty “Cinema natura”.

Płyta „Cinema natura” ukazała się 4 grudnia 2014 roku nakładem Anteny Krzyku. To nowa studyjna propozycja zespołu. W 14 piosenkach pojawiają się dawno oczekiwane przez sympatyków dziewiętnastowiosennego grania, miejskie historie ale tym razem dziejące się w niedalekiej przyszłości, w zapoznanej aglomeracji Neo-Lodz.

Płytę wspólnie produkowali trzej producenci Bartosz Adamiak, Paweł Cieślak i Kamil Łazikowski. Zespołowi chodziło o różnorodność brzmień i suwerenność opowiadanych historii. „To ma być ścieżka dźwiękowa do krótkich filmów z zimy roku 2061, słuchana na starej empetrójce z lat dziesiątych XXI wieku. Nie stać nas było na nakręcenie do tego czternastu klipów ale może nasza wierna publiczność podejmie ten wysiłek wyobraźniowy we własnych głowach” -mówi wokalista 19 Wiosen. Dzisiaj, pod koniec 2014 roku, zespół to sekstet, oprócz Fajngolda i Pryta współtworzą go: basista Bartosz Adamiak, perkusista Łukasz Klaus, gitarzyści Piotr Andrzejewski i Aleksander Gemel

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Wieże Fabryk i 19 Wiosen w Jazzdze (foto)

19 Wiosen w ms cafe (foto)

19 Wiosen zagrało w Jazzdze (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Letnia Akademia Jazzu: Monika Borzym i Nikola Kołodziejczyk (foto)
ostr_11
O.S.T.R. x Marco Polo w Wytwórni (foto)
DSC_1095
KNŻ w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*