09042013_061Po ponad pięćdziesięciu latach zakończono rewitalizację  Białej Fabryki Geyera – obecnie Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Jej zwieńczeniem jest muzeum interaktywne mieszczące się w budynku dawnej Kotłowni. Znajdują się tu atrakcje dla odbiorców w różnym wieku, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Muzeum oferuje zwiedzającym możliwość wirtualnego obcowania z wybranymi eksponatami CMW, zapoznania się z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów. Przy pracy można zobaczyć maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki nowoczesnym technologiom.  Prezentowane są tu również: tkaniny i sploty oraz stroje, jakie ludzie nosili w XIX i XX wieku. Pobyt w muzeum uatrakcyjniają liczne multimedialne gry, zabawy i quizy.

Realizatorzy projektu zapowiedzieli, że to nie koniec rozbudowy Muzeum Włókiennictwa. W planach jest połączenie jej z Parkiem Reymonta i stworzeniem tam Laboratorium Geyera – eksperymentarium dla dzieci i dorosłych.


Zobacz także:

ASP. Rocznik 2012 (foto)

Kowalewscy – Retrospektywa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

Młodość sztuki naszego czasu – tkanina malowana i drukowana (foto)

Z nici Ariadny. Czwarta edycja (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
215. Urodziny Geyera (foto)
Ogrody Anny startują 10 lipca
Nowe inwestycje w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*