Mustapha El Boudani w TU

W poniedziałek, 18 lutego o godz. 20 w TU wystąpi Mustapha El Boudani. Bilety: w dniu koncertu 35 zł, w przedsprzedaży 30 zł (już w sprzedaży).

Mustapha El Boudani – urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M’Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy. Podczas koncertu muzyk prezentuje tradycyjny, autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach (tu – gitara elektryczna). Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya). Piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni . W zależności od rodzaju występu, muzyk często ubrany jest w tradycyjny strój Nomadów.

Pracuje w Stowarzyszeniu Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project” . W Polsce oraz w Maroko od 2015 r. realizuje projekt „Górale na Saharze – Nomadzi w Beskidach”. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w różnych imprezach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Bierze udział w redykach oraz uczestniczy w imprezach w ramach projektu „Karpaty Łączą”. Koncertuje w całej Europie, ale najlepiej czuje się w Polsce.

Został zaproszony do nagrania wspólnej płyty z zespołem Dikanda. Na płycie „Devla Devla” znajdują się dwie kompozycje tradycyjna „Africa Zina” oraz „ Yamali charme alah”. Razem z zespołem występował na miesięcznej trasie koncertowej w Polsce i za granicą.

Kocha Saharę, ale umiłował sobie nasze góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich.

Obecnie ukazała się płyta CD El Boudani Mus „Nomad”, na której zagrali również nasi Górale Żywieccy – Kapela Po Pieronie oraz DudySkrzypce (instruktorzy Fundacji Braci Golec)

Muzyk Mustapha El Boudani – grał z takimi zespołami jak” Dikanda – na płycie „Devla Devla”, z Grzechem Piotrowskim – Jazztival w Ustroniu oraz z góralami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, z synem Mike’a Oldfielda z Lukiem – zespół Gypsyfingers.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *