plakat-music-net29 marca w Bagdad Cafe odbędzie się Musicology. Muzyka: liquid intelligent body music (liquid atmospheric drum&bass/jungle). Patronem medialnym jest Plaster Łodzki.

Zapraszamy Was na „Musicology”, będące reaktywacją tradycji bogatych muzycznie, pozytywnych połamanych beatów w łódzkim Bagdad Cafe. Wykorzystamy nasze doświadczenie nabyte podczas tworzenia cyklów „Dobre”, „Bardzo” i „Lepsze” Kliniki Pozytywnych Wibracji, w których brał udział CJ Grass oraz „In Private” współtworzonego przez Radicalla. Nasz nowy cykl to przede wszystkim powrót do lekkich, melodyjnych brzmień liquid funk, atmospheric, deep i jungle, których zabrakło na klubowej mapie miasta, a które wciąż budzą żywe i ciepłe wspomnienia. Dodatkowo mamy przyjemność zaprosić Was na najbliższą audycję „Beat Blender” na antenie radiowej Czwórki, podczas której zaprezentujemy swoje sety oraz opowiemy trochę o zbliżającej się imprezie. Nastawcie radio, podłączcie się pod livestreaming i cieszcie się muzykologią!

Zagrają:

Radicall – Produkuje i wydaje muzykę od 14 lat. Nagrywał dla takich wytwórni jak Covert Operations, Red Mist, Drone Audio, Levitated oraz polskich: Absys, EMI Music Poland, Soultropia i Substance. Prowadzi własny label Nightworks. Jako DJ przejechał całą Polskę wzdłuż i wszerz. Grał również w Irlandii, Niemczech, Słowacji, Czechach i we Włoszech. W marcu 2010 roku ukazał się jego debiutancki album „Emotive”, wydany przez Absys.

CJ Grass – Pianista, kompozytor i DJ, który zaczął swoją przygodę z muzyką elektroniczną w 1995 roku, współtworząc audycję „Red Zone” w radiu Kiks. Od 1997 roku udzielał się w audycji „Midnight Jungle” w radiu Parada z Wonterem i x10d. W 2003 roku zasilił szeregi formacji „Klinika Pozytywnych Wibracji”, która organizowała słynne imprezy „Dobre” i „Bardzo”, mające na celu fuzję elektroniki z żywymi instrumentami i wokalem na żywo.

Falling Down – Młody DJ i producent, który w 2010 roku przeistoczył się z biernego słuchacza w aktywistę łódzkiej sceny. Szymon to zwycięzca konkursu dla młodych talentów „Bass Camp”, współtwórca kolektywu Revolution Company oraz imprez „Game Over”. Młoda krew, która wnosi nowe, świeże spojrzenie na gatunek z jednoczesnym szacunkiem dla korzeni.

Crash – Pasjonat muzyki eletroniczny, udzielający się aktywnie na scenie od ponad 10 lat. Współtworzył kolektyw „Drumfrog” i pracował przy organizacji masowych imprez drum&bass, jungle i oldskool w Łodzi. Jego sety to pokłon w kierunku owianych legendą brzmień, które rządziły na łódzkiej scenie 15-20 lat temu.

Beny – Kolencjoner płyt, DJ i organizator eventów. Współtwórca dwóch prężnie działających na łódzkiej scenie cyklów imprez „BassSekta” oraz „Underground Session”. Ta ostatnia nazwa to już rozpoznawalna marka na łódzkiej scenie muzyki elektronicznej, która adaptuje opuszczone industrialne miejsca i promuje bezkompromisową, wysokiej jakości muzykę elektroniczną. Na naszej imprezie zaprezentuje swoje liquidowo/junglowe brzmienie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tps
TPS ZDR i goście w Krańcoofce
trubadurzy
Gala Jubileuszowa Trubadurów w Teatrze Wielkim
Kasia Kowalska w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*