– Nie możemy odciąć widza od dostępu do kultury – mówi Piotr Płuska, solista Teatru Muzycznego w Łodzi i zaprasza na drugi już z serii internetowych minikoncertów przygotowanych przez łódzki teatr. Premiera w piątek o g. 20.00 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com).

Bez biletu i bez wychodzenia z domu. W piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz kolejny zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Dusza śpiewa”, na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem solistów łódzkiej sceny, zrealizowane w ramach większego projektu „Muzyczny wirtualnie.” Bohaterem kolejnego spotkania jest Piotr Płuska.

Sytuacja, w której się teraz wszyscy znajdujemy, stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania. Musimy nauczyć się funkcjonować w zupełnie nowy sposób – mówi artysta. – To jest bardzo ważne, bo nie możemy zostawić widza  bez dostępu do kultury, nie możemy go odciąć  – podkreśla.

Piotr Płuska – śpiewak-aktor, pianista, pedagog śpiewu, logopeda jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, laureatem wielu konkursów wokalnych. Śpiewał m.in. w Kammeroper Schloss Rheinsberg, Teatro Politeama w Palermo, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro Verdi w Pizie i Teatro Alighieri w Ravennie. Występował gościnnie w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Wrocławskiej i Filharmonii Łódzkiej, współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Jego repertuar obejmuje partie musicalowe (Piłat w „Jesus Christ Superstar”, Motł Kamzoil w „Skrzypku na dachu”, Padre w „Człowieku z La Manchy”), operetkowe (Hrabia Daniło w „Wesołej wdówce”, Gabriel von Eisenstein i Doktor Falke w „Zemście nietoperza”) i operowe (Hrabia Almaviva w „Weselu Figara” i Papageno w „Czarodziejskim flecie”).

Co zaśpiewa w piątek? – Będzie można usłyszeć kilka utworów dla mnie bardzo ważnych. Dwa z nich pochodzą z musicalu „Notre Dame de Paris”, dwa zaś z repertuaru naszego teatru w Łodzi, ale ich tytułów na razie nie zdradzę, niech będą dla widzów niespodzianką – mówi Płuska.  Taka jest zresztą formuła koncertów „Dusza śpiewa” – artyści sami wybierają repertuar i sposób jego zaprezentowania. Jako pierwsza w tej formule wystąpiła Emilia Klimczak – jej minirecital  nadal można oglądać online na blogu „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com), gdzie w najbliższy piątek o 20.00 opublikowany zostanie premierowy występ Piotra Płuski.

MUSICAL Z KASIĄ ŁASKĄ. RUSZYŁY ZAPISY NA WOKALNY E-MASTER CLASS

Kasia Łaska – wulkan talentu i scenicznego temperamentu –  może pochwalić się wielkimi musicalowymi kreacjami, sympatią widzów i spektakularną popularnością po występie na gali rozdania Oscarów. Artystka, znana publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi z ról w Miss Saigon i „Les Misérables”, to również mistrzyni wokalnego warsztatu, którego tajnikami podzieli się w czasie wirtualnych master class w ramach projektu „Muzyczny wirtualnie”. Właśnie ruszyły zapisy. 

Łaska to znana solistka Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie zagrała wiele głównych ról w musicalach. Występowała też w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Użyczyła głosu postaciom z filmów i seriali animowanych. W polskiej wersji językowej nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem filmie Disneya „Kraina lodu” zaśpiewała piosenkę Elsy „Let it go (Mam tę moc)” — album ze ścieżką dźwiękową filmu uzyskał status Platynowej Płyty. Jest autorką tekstów i kompozytorką piosenek dla dzieci, mających milionowe odtworzenia w platformach muzycznych. Była solistką Concerto For Group And Orchestra, projektu legendarnego muzyka Jona Lorda, założyciela i klawiszowca brytyjskiej grupy rockowej Deep Purple. Artyści wystąpili wspólnie na blisko pięćdziesięciu koncertach z najlepszymi orkiestrami w prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Kasia Łaska występuje też na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie można ją oglądać w roli Gigi w „Miss Saigon” oraz Fantine w „Les Misérables”. I właśnie w ramach współpracy z łódzkim teatrem poprowadzi mistrzowskie warsztaty dla adeptów sztuki wokalnej „Musical z Kasią Łaską”.  

Każdy ma ten sam aparat i każdy może śpiewać, tylko wystarczy chcieć, dlatego zapraszam na prowadzone przeze mnie indywidualne zajęcia wokalne. Będziemy uczyć się używania swojego głosu oraz interpretacji utworów musicalowych, czy też bajkowych – zapowiada Kasia Łaska.

Koszt udziału w wirtualnym master class to 140 złotych. Bilet można kupić w platformie www.bilety24.pl, w wyszukiwarce wpisując „Musical z Kasią Łaską”. Data wydarzenia jest umowna, a termin konkretnego indywidualnego spotkania online zostanie ustalony po przesłaniu biletu na mail: emasterclass@kasialaska.com. W odpowiedzi uczestnik otrzyma link do kalendarza, gdzie wskaże interesujący go termin, w którym połączy się z prowadzącą warsztaty za pośrednictwem aplikacji Skype.

Zajęcia z Kasią Łaską są częścią naszego programu edukacji kulturalnej, który w obecnej sytuacji przenieśliśmy do internetu w ramach bloga „Muzyczny Wirtualnie” – wyjaśnia Grażyna Posmykiewicz, Dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i dodaje, że blog znaleźć można pod adresem www.tmlodz.com.

Program projektu „Muzyczny wirtualnie” oprócz master class obejmuje warsztaty „EduWtorek” z O-Twórz Teatr, czyli zajęcia, wokół których zgromadzono znakomitych edukatorów, na co dzień będących czynnymi wokalistami, aktorami i tancerzami. Zajęcia angażujące uczestników w różnym wieku publikowane są we wtorki w południe.

Z kolei w piątki o g. 20.00 w blogu publikowane są premierowe minikoncerty z udziałem solistów teatru.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
teatr20_015
Teatr Wosskriesinnia „Prospero” w Pasażu Schillera (foto+wideo)
IMG_5877
Pańskie zdrowie, Panie Tuwim (foto+wideo)
Otwarty nabór na Festiwal MONOfest 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*