20120915137W sobotę, 15 września w Bałuckim Ośrodku Kultury Na Żubardziej zorganizowano premierowy pokaz musicalu Cień na podstawie baśni H. Ch. Andersena z interesującą muzyką Macieja Małeckiego oraz wspaniałymi, ponadczasowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego.

Przedstawienie opowiada o ludzkich namiętnościach, dwoistości człowieczej natury, żądzy władzy i oczekiwaniu na prawdziwą miłość. Choć tekst sam w sobie jest wartością  niezaprzeczalną, to jednak wspaniałe głosy młodych artystów i pełna zaangażowania gra aktorska sprawiły, że spektakl jest niezapomnianym doznaniem.

Czysto, wyraźnie, melodyjnie… głosy godne operetki, a nawet opery. Gdzie miało być dramatycznie – było, co miało rozśmieszyć – rozśmieszyło. Dość oszczędna, ale dzięki temu wielozadaniowa dekoracja nie zakłócała odbioru, wręcz potęgowała doznania, pozwalając się skupić na przesłaniu dzieła.

joomplu:41976

Towarzystwo Śpiewacze Canto Sonoro przygotowało tenże spektakl w oparciu o fundusze z Urzędu Miasta. Można mieć tylko nadzieję, że ci, którym uda się zobaczyć przedstawienie w trzech ośrodkach kultury: Łódź-Bałuty, Łódź –Polesie i Głowno, rozpropagują i rozsławią wydarzenie, a teatry będą chciały gościć u siebie zdolnych aktorów.

Zobacz także:

Piotr Hertel. Piosenki nie tylko z teatru (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Musicalowy master class z Kasią Łaską i piątkowy minikoncert. Teatr Muzyczny gra wirtualnie
Ludowa historia Polski w Teatrze Nowym (foto)
IMG_1488_kopia
Letnia Scena Monopolis – ZUS… (foto)
4 komentarze
 • Bogumiła
  30 września 2012 at 19:27

  Właśnie wróciłam z przedstawienia w Głownie, bardzo mi się podobało. Życzę całemu zespołowi samych sukcesów :))

 • 19 września 2012 at 07:46

  Po POS Łódź- Polesie , kolejne przedstawienie w Głownie 30 września br. ( niedziela) .Szkoda ,że terminy nie zostały podane w artykule.

 • Kinga
  18 września 2012 at 03:18

  Poprawiam się. Dotacja na spektakl została pozyskana z Urzędu Marszałkowskiego. Pozdrawiam Urząd Marszałkowski. 🙂

 • 17 września 2012 at 10:13

  Dzisiaj 17 września (pon.) godz. 18:00 musical ” Cień ” będzie grany w Poleskim Ośrodku Sztuki , ul. Krzemieniecka 2a. Wstęp wolny

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*