Ensemble56-600x400V edycja Festiwalu MusicaPrivata odbędzie się 4 – 6 XI w Łodzi, w Art_Inkubatorze. Szeroki program festiwalu konfrontuje ze sobą: muzykę swobodnie improwizowaną, współczesną muzykę poważną i nowe odczytania muzyki klasycznej, audio-art, inspiracje folkowe.

Z zaproszonych improwizatorów usłyszeć będzie można m.in. Kraków Improvisers Orchestra, Sławka Janickiego z Ksawerym Wójcińskim (w duo na 2 kontrabasy), a także Ensemble 56 : Mazur / Toth / Gumka (PL-SK). Rafał Mazur poprowadzi równieżw trakcie festiwalu warsztaty z Dao Improwizacji, czyli co mają wspólnego chińskie sztuki walki i swobodna/spontaniczna improwizacja.

Klucz muzyki prywatnej pozwala organizatorom na odważne zestawienia – podczas jednego koncertu Orkiestra i Chór ZSM im. Moniuszki w Łodzi wykonają fragmenty „Stworzenia świata” Haydna, tuż po nim „circulatio” Zagajewskiego i na koniec utwór Wirackiegona orkiestrę symfoniczną i psa, pt. „Man and dog play cat music”.  Inne wydarzenia z nurtu muzyki nowej to recitale solowe perkusisty Aleksandra Wnuka i klarnecisty Benjamina Maneyrola (FR).
Z sound-artowych wydarzeń publiczność doświadczy videoperformance’u Avivy Endean (AUS), a także czytania performatywnego Michała Libery. Zwieńczeniem festiwalu będą multimedialne koncerty X-Navi:Et oraz Rapoona (UK).

Program:

Piątek, 04 listopada, godz 19.00

1. Akpatok – muzyka eksperymentalna/minimal
2. Ryszard Lubieniecki/Michał Sember/Robert Jędrzejewski Trio – improwizacja na akordeon, gitarę elektryczną i wiolonczelę
3. Aleksander Wnuk – utwory: „Mani. Gonxha” na misy tybetańskie Pierluigi’ego Billone, „Scratch” na balon Ralfa Wallina oraz „Homework” Francois Sarhan’a
4. Marek Kądziela i Ksawery Wójciński – duo na gitarę i kontrabas
5. Ksawery Wójciński i Sławek Janicki – duo na dwa kontrabasy
6. Diabubu – potańcówka folkowa

Sobota, 05 listopada

Rafał Mazur – Warsztat improwizacji (od godz. 13.00)

godz. 19.00:
1.Eufonia Pseudolarix – live electronics
2. Benjamin Maneyrol – utwory na klarnet basowy: Georga Friedricha Haasa – „aus freier lust….verbunden”, Heinza Holligera – „Contrechant” i Niny Fukuoki „13<x & x<11”
3. Kraków Improvisers Orchestra – kolektywna improwizacja
4. Ensemble 56 (Rafał Mazur, Mieczysław Górka, Miro Tóth) – improwizacje na gitarę basową, perkusję i saksofon
5. Marmolada/Konfitura, czyli coś-jak-gdyby jam, ale nie do końca (gość specjalny: Adam Webster)

Niedziela, 06 listopada

1. Orkiestra i Chór Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, dyrygenci: Mariusz Lewy oraz Maria Hubluk-Kaszuba
– oratorium „Stworzenie świata” Josepha Haydna, – fragmenty, soliści: Ewa Spanowska, Paweł Żak, Bartosz Szulc
– „circulatio” Artura Zagajewskiego na 2 akordeony i orkiestrę, soliści – Leszek Kołodziejski, Eneasz Kubit
– „Man And Dog Play Cat Music” Tomasza Wirackiego utwór na orkiestrę symfoniczną i psa
2. Ola Kozioł i Suavas Lewy – performance audiowizualny „18 rzek”
3. Aviva Endean – videoperformance „A face like yours”
4. Michał Libera – „Możliwe i niemożliwe ścieżki rozwoju subwokalizacji albo minimalne warunki teatru wewnętrznego”
5. X-Navi:Et – muzyka elektro-akustyczna
6. Rapoon – muzyka elektro-akustyczna

Współorganizatorem koncertów X-Navi:Et i Rapoona jest Fabryka Sztuki.

Możliwość wsparcia festiwalu i zarazem zakupu biletu:

https://polakpotrafi.pl/projekt/musica-privata-2016

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cohen
Cohen i kobiety w Wytwórni
Kabe w P29
KayahBregovic_fot_Barbara_Olszewska_7
Kayah i Bregović w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*