zdjecie_z_planu_Music_War_and_Love_ul._Roosvelta_Lodz_foW Łodzi ruszyły zdjęcia do filmu – “Music, War and Love” w reżyserii Marthy Coolidge – pierwszego prezesa w spódnicy Amerykańskich Związków Zawodowych Reżyserów (DGA). Coolidge wyreżyserowała wcześniej takir filmy, jak „Historia Rose” z Laurą Dern, „Dziewczyna z doliny”  z Nicolasem Cagem, „Ange” z Giną Davis, „Wschodząca gwiazda” z Halle Berry i Klausem Marią Brandauerem, komedia romantyczna „Książę i ja” oraz seriale – jak „Strefa mroku” i „Seks w wielkim mieście”. 

W „Music, War and Love” zagrają międzynarodowe sławy z Ameryki, Australii i Anglii, ale nie zabraknie też naszych polskich gwiazd – Małgorzata Kożuchowska, Weronika Rosati, Maciej Zakościelny to tylko kilka nazwisk polskich aktorów zaproszonych do udziału w tym filmie.

W dwóch wiodących rolach żeńskich wystąpią:  Adelaide Clemens, znana między innymi z filmu “Wielki Gatsby” oraz Connie Nielsen, którą widzowie najbardziej chyba zapamiętali jako odtwórczynię roli w „Gladiatorze”.  W jednej z wiodących ról męskich wystąpi Stellan Skarsgard, ulubiony aktor Larsa von Triera, znany z wielu wybitnych filmów amerykańskich i europejskich.

Produkcję postawili na nogi Zbigniew John Raczyński – kanadyjsko-polski biznesmen oraz Bożenna Intrator – polsko-amerykańska scenarzystka, pisarka i tłumaczka, która w filmie jest również autorką oryginalnego scenariusza (napisanego przez nią w języku angielskim).

joomplu:99418

„Muzyka, Wojna i Miłość” to opowieść o wielkiej romantycznej miłości, o przyjaźni na całe życie,  o niesamowitej mocy drzemiącej w sztuce – zwłaszcza w muzyce, potrafiącej zbliżyć do siebie ludzi posiadających bardzo różne korzenie kulturowe, wyznających różne religie, pochodzących z różnych krajów. Akcja “Music, War and Love” zaczyna się w 1931 roku w tętniącej wówczas życiem, wielokulturowej Łodzi, przenosi się potem do Niemiec i Londynu, a kończy się w 1949 roku w Nowym Yorku.  Bohaterowie filmu to postaci fikcyjne będące syntezą pewnych losów Polaków z okresu lat trzydziestych i czterdziestych. Główni bohaterowie to obdarzony cudownym głosem Robert Pułaski oraz Rachel Rubin, skrzypaczka potrafiąca swoją grą poruszyć każde serce.  Wojna wprawdzie  ich bardzo doświadczy i rozdzieli, ale na szczęście los da im drugą szansę…

Film między innymi pokaże pełną nadziei i radości atmosferę lat międzywojennych w Polsce, która dopiero co odzyskała wolność po ponad stu latach nieistnienia na mapie Europy. Ponieważ publiczność poza granicami Polski kojarzy nasz kraj najbardziej z traumatycznymi obrazami z okresu II wojny światowej a potem z szarym okresem komunizmu, „Music, War and Love” ma szansę przyczynić się trochę do zmiany wizerunku Polski na świecie,  pokazując kwitnącą w okresie międzywojennym Łódź,  multi-kulturowość jej mieszkańców oraz ich tolerancję wobec inności.

Na terenie Łodzi produkcję wspiera organizacyjnie Łódź Film Commission, EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Reżyseria: Martha Coolidge
Scenariusz: Bożenna Intrator
Adaptacja: David S. Ward
Producenci: Zbigniew John Raczyński, Bożenna Intrator, Fred Roos
Operator: Alexander Gruszyński
Scenografia: Marek Dobrowolski, Magdalena Dipont, Robert Czesak
Występują: Adelaide Clemens, Stellan Skarsgard, Connie Nielsen,  Leo Suter, Ursula Parker, Sam Gillet, Adam Levy,  Sebastian Croft, Sebastian Toby, Sophia Decaro,  Timon Staehler, Jacob Ifan, Louis Suc, Chloe Stannage, Małgorzata Kożuchowska,  Maciej Zakościelny, Marcin Czarnik, Weronika Rosati,  Lech Mackiewicz,  Jacek Braciak, Mirosław Zbrojewicz, Monika Dryl, Redbad Klynstra, Janusz German, Kamil Kula, Karolina Porcari, Katarzyna Michalska, i inni.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gucza
„Gucza! Pojedynek na trąbki” w Parku Poniatowskiego
Inauguracja Transatlantyku 2019 (foto)
kusturica
Otwarte spotkanie z Emirem Kusturicą

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*