W sobotę 30 maja na obiekcie łódzkiego MOSiR w Arturówku były komandos Wojciech „Zachar” Zacharków będzie realizował własne zmagania sportowe związane z światową akcją  Murph Challenge. W tym roku po raz pierwszy odbywa się oficjalna Polska edycja, która zbiega się z „Dniem Weterana” w Polsce. Zawody będą transmitowane w wersji online.

Czym jest „Murph Challenge”:

Jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu o charakterze militarnym, choć już dawno ta rywalizacja przekroczyła granice środowiska, w których rozwijała się na początku. W obecnych czasach spowodowanych pandemią COVID-19 na świecie aktywność sportowa proponowana za pośrednictwem internetu z każdym tygodniem rozwija się w sposób dotąd nie spotykany. Ograniczenia, które obowiązują w Polsce, ale również w większości krajów stały się impulsem dla ludzi do poszukiwania gotowych schematów treningowych i propozycji aktywności fizycznej w domach lub na terenach otwartych. Wiele osób, które do tej pory nie zwracały uwagi na własne przygotowanie fizyczne rozpoczęło treningi z trenerami on- line czy przy użyciu specjalnych aplikacji. Obecnie wzrost takich aktywności jest chyba najczęściej poza dostawami żywności, poszukiwaną treścią w internecie. Jednak nie samym treningiem „sportowiec” żyje i z każdym treningiem chęć rywalizacji rośnie wraz z chęcią zaprezentowania efektów swojej ciężkiej pracy. „The Murph Challenge” daje właśnie taką możliwość, gdzie jako pierwsi przeprowadzimy zmagania i rywalizację sportową za pośrednictwem internetu i kanałów socialmedia. Ten światowy projekt zawitał wreszcie oficjalnie do Polski za pośrednictwem firmy „Zachar Training Group” i jej założyciela mjr. rez. Wojciecha Zacharków „Zachar”- która jest oficjalnym organizatorem polskiej edycji.

Celem wydarzenia jest m.in upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie ale też:

Upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami. Wyrażenie szacunku do żołnierza polskiego w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami Kraju. Możliwość rywalizacji wśród sportowców, żołnierzy, oraz sympatyków zmagań wytrzymałościowych w akceptowalnej obecnie formule Integracja środowisk służb mundurowych i cywili Zwiększanie sprawności fizycznej

Mjr rez. Wojciech Zacharków, szerszemu gronu znany jako „Zachar” od 2011 roku do 2017 roku zajmowałem się organizowaniem selekcji do Jednostki Wojsk Specjalnych AGAT i kursem działań specjalnych, tzw. Bazówką czyli procesem szkoleniowym nowych operatorów zespołów bojowych Wojsk Specjalnych. Od 2017 prowadzę własną firmę „Zachar Training Group” która zajmuje się kompleksowym przygotowaniem kandydatów do egzaminów do Wojsk Specjalnych. Od 2017 roku jestem pomysłodawcą i współorganizatorem „Maratonu – Selekcja”- Memoriał im. płk Sławomira Berdychowskiego organizatora i pierwszego Dowódcy JW. AGAT. Pierwsza edycja „The Murph Challenge Poland” z racji sytuacji w naszym kraju jak i na świecie będzie odbywała się w formule online od 30.05.2020r od godziny 12:00 do 06.06.2020 r. do godziny 23:59. Uczestnik będzie miał obowiązek zarejestrować wszystkie wykonane ćwiczenia w formie nagrania video, a następnie wysłać w danym formacie na adres mailowy.

Kategorie:

1. „BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg
2. „LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni ale obowiązkowo jest podciąganie i prawidłowe pompki;
3. „EXTRA LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni, dopuszczalne jest zamiast podciągania na drążku przyciąganie na taśmach w opadzie tułowia oraz tzw. pompki „damskie”

Ćwiczenia do wykonania:
bieg 1 mila (1600 m)
podciągnięcia x 100
pompki x 200
przysiady x 300
bieg 1 mila (1600 m)

Limit czasu: 90 min

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – wrzesień 2014
Dzień Sportu
Kalendarz sportowca – luty 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*