Murapol w Widzewie (foto)

IM_00012W  samo południe, 24 lipca klub RTS Widzew Łódź zorganizował  konferencję dla mediów. Udział wzięli w niej przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź – prezes Przemysław Klementowski i wiceprezes Remigiusz Brzeziński, a także reprezentanci firmy Murapol S.A. – prezes zarządu Michał Sapota oraz dyrektor działu sprzedaży i marketingu Jarosław Matusiak.

Celem spotkania było zaprezentowanie firmy Murapol, która  już 20 lipca podpisała umowę inwestycyjną z zarządem Stowarzyszenia RTS Widzew. Obie strony zgodziły się na roczny okres próby, w którym mają zrealizować założone cele. Główny z nich to jak najszybszy powrót klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

– „W umowie inwestycyjnej zapisanych jest 14,5 miliona plus kwota wykupu udziałów. Razem jest to kwota około 16 milionów, ale chcemy zainwestować dużo większe środki. Celem numer jeden jest awans do Ekstraklasy rok po roku. Bez grania przez dwa lata na jednym poziomie rozgrywkowym. A potem? Nie wyobrażamy sobie, że taki klub, jak Widzew, nie będzie walczył o mistrzostwo Polski ” – powiedział  przyszły wiceprezes klubu Michał Sapota. 

W dalszej części konferencji szef  Murapol, a obecnie wiceprezes klubu powiedział:

– „Ten pierwszy rok będzie rokiem próby. Jeśli środowisko będzie zdania, że Murapol nie spełnia nadziei, to nie jest tak, że klub jest na stałe przywiązany do nas. Jeśli odejdziemy, to te środki, które wydamy, pozostaną w klubie. Mam nadzieję, że ten rok pokaże, że nasza współpraca dobrze rokuje”.

Widzew rozpocznie inaugurację w rozgrywkach III-ligowych 5 sierpnia na wyjeździe z beniaminkiem, Victorią Sulejówek o godzinie 19. Pierwszy mecz w Łodzi rozegra 12 sierpnia o godzinie 19:10 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *