01092012_004W sobotę, 1 września na jednej ze ścian obok Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych powstał mural autorstwa Piotra Pasiewicza.

Tytuł pracy – Instynkt odwołuje się do tego, co z pierwotności wynika, do tego co zarówno w naturze ludzkiej jak i w całym otaczającym świecie jest wartością podstawową, elementarnym bodźcem pobudzającym do działania i stwarzającym niestworzone – mówi autor. – To co ukryte w głębi nas wszystkich i każdego z osobna. Podstawowe potrzeby, które leżą u podstaw działania, także tego wysublimowanego działania twórczego.

Pierwotność to kolejny przewijający się w twórczości artysty wątek. Pierwotność nie będąca synonimem prymitywizmu, ale początkowości, zaczątkowości wszelkiego istnienia, jego zaraniu i narodzinom w świadomości. Także tej wizualnej.

joomplu:41453

Piotr Pasiewicz – grafik, rysownik, performer, fotograf, ilustrator, często określa się terminem grafomówca. Od 2008 roku student ASP w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki (kierunek grafika warsztatowa). Należy do grupy łódzkich twórców młodego pokolenia. Urodził się w 1979 roku. Jego twórcza inicjacja nastąpiła w 1997 roku. Do tej pory eksponował swoje prace m.in. w Pałacu Scheiblera, Muzeum Kinematografii, Muzeum Książki Artystycznej, Galerii Manhattan, Galerii Rondo, na V Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, IV Międzynarodowym Festiwalu Animacji Reanimacja, w Instytucie Historii Sztuki we Wrocławiu i w Łodzi, Urzędzie Miasta Łodzi i w Forum Fabricum.

Zobacz także:

Piotr Pasiewicz – Transformacje (foto)

Wirtualna Wystawa: Piotr Pasiewicz – Mowa linii (foto)

AkwariumART – nowy mural na Kilińskiego (foto)

Nowy mural przy Uniwersyteckiej (foto)

W Łodzi powstaje galeria murali (foto)

Viva Flamenco – nowy mural w Łodzi (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1169
restART na Starym Rynku (foto)
pokazy_konne_20150907_1997379105
V Festiwal Jeździecki Manufaktura 2015 (foto)
Trafiony, zakupiony – instalacja w centrum miasta (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*