IMG_4790W Łodzi pojawił się kolejny mural stworzony w ramach Galerii Urban Forms. Jego autorem jest belgijski artysta Roa, a jego dzieło można oglądać na budynku mieszczącym się przy Nowomiejskiej 5.

– Roa to obecnie jeden z najpłodniejszych artystów nurtu Street Art, jego obrazy można spotkać na całym świecie od Nowego Yorku po Johannesburg – mówi Michał Bieżyński, dyrektor artystyczny fundacji Urban Forms. – Dzieła, które maluje są na ogół czarno-białe i przedstawiają zwierzęta.

W tym roku, w ramach festiwalu Urban Forms powstanie jeszcze pięć kolejnych obrazów. Największy z nich pokryje ścianę jednego z jedenastopiętrowych wieżowców w śródmieściu lub na os. Retkinia. Jego autorem będzie chilijski artysta Inti, ten sam, który w ubiegłym roku na jednej z łódzkich kamienic namalował obraz nazwany Święty Wojownik. Kolejne dzieło stworzy Hiszpan 3 TTAMAN. Trzy murale namalują Polacy Tone, Proembrion i Cekas.

W ramach festiwalu powstanie też ogromne malowidło 3D, które pokryje chodnik w okolicach ul. Piotrkowskiej. Będzie również przegląd filmów krótkometrażowych poświęconych Street Art-owi oraz koncerty na hangdrumie.

joomplu:59913

– To jeden z najmłodszych instrumentów świata – tłumaczy Michał Bieżyński. – Został zaprojektowany w 2000 roku w Szwajcarskim Bernie. Składa się z dwóch odpowiednio wyprofilowanych i połączonych ze sobą stalowych półkul. Kształtem przypomina nieco latający spodek Gra się na nim gołymi dłońmi i palcami. Podczas łódzkich koncertów będziemy mogli posłuchać min. Brytyjczyka Daniela Waplesa, który uznawany jest za mistrza tego instrumentu.

21 września na podwórzu klubokawiarni Niebostan, przy ul. Piotrkowskiej 17 odbędzie się pokaz świetlno-laserowy w wykonaniu Krzysztofa Syrucia. Tydzień później (28 września) w tym samym miejscu odbędzie się impreza z okazji zakończenia festiwalu.

Zobacz także:

Tuwimowski mural przy Roosevelta 17 (foto)

Tuwimowski mural na Politechniki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Piknik wojskowy w Ozorkowie (foto)
Pomnik Misia Colargola w Łodzi (foto)
_MG_9266
Targi Film Video Foto 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*