aCY6C0176Na budynku przy ulicy Felsztyńskiego 5 można oglądać trzydziesty ósmy mural w ramach Galerii Urban Forms. Jego autorem jest SHIDA.

– Shida jest artystą, który generalnie mieszka w Australii, ale jego korzenie związane są bezpośrednio z Łodzią. Stąd pochodzą jego rodzice, tutaj ma rodzinę, którą raz na jakiś czas odwiedza. Korzystając z okazji, uznaliśmy, iż wspólnie z Mikołajem zorganizujemy jego drugi mural w Łodzi (pierwszy znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 82). Akurat w tym samym czasie zgłosili się do nas właściciele Akademika przy ulicy Felsztyńskiego 5 z propozycją ściany. Połączyliśmy te dwie sprawy i wspólnymi siłami udało się zorganizować pierwszy mural w tym roku – mówi Michał Bieżyńki.

joomplu:89857

Elementami charakterystycznymi dla tego artysty są przedstawienia swoistych hybryd zwierzęco – ludzkich. Niekiedy są to wyobrażenia zbliżone do ptaków, smoków, niekiedy jego obrazy przedstawiają postaci ludzkie. Za każdym razem jego murale okraszone są dużą dozą ekspresji, kreska przypomina szybkie szkice wykonywane pośpiesznie na kartce papieru. W ciągu ostatnich lat Shida krążył po całym świecie, a jego murale można zobaczyć w takich miejscach jak Hong Kong, Kambodża, Nowa Zelandia, Londyn, Berlin, Wiedeń, Melbourne, Sydney czy Brisbane”.

/fot. mat.pras. Marek Szymański

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PIOTRKOWSKA_77_ORANZERIA_4_zl
Siódemki powrócą z zimowym ogrodem (wizualizacja)
25marca_143
Marcowa Masa Krytyczna (foto+wideo)
Trwa budowa nowych, zielonych pasaży koło Manufaktury (wizualizacja)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*