muminkiEkranizacja powieści dla dzieci Kometa nad Doliną Muminków autorstwa Tove Jansson. W porządku, tylko po co zrealizowano ją w technologii 3D?

Muminki zna każdy. O Muminkach powiedziano już praktycznie wszystko. Muminki na dobranockę widział każdy. I kropka. Tym razem nasi bohaterowie muszą walczyć z apokalipsą, prawdziwym widmem końca ich świata – kometą.

Z dzieciństwa pamiętam, że w telewizji pojawiły się dwie wersje tej bajki – nowocześniejsza – animowana oraz staromodna – kukiełkowa. Muminki w pogoni za kometą nawiązują właśnie do tej drugiej. Mimo tego historia nie razi topornością, czy też jest to relikt przeszłości. Także w tej wersji godzinne Muminki można oglądać z przyjemnością.

Muminki w pogoni za kometą przypominają dłużą dobranockę. Poza trójwymiarem (w sumie niepotrzebnym) realizatorzy nie dorzucili „czegoś ekstra”, bo nie musieli.

Być może bajka ta nie zwycięży z supernowoczesną konkurencją, ale jest dziwnym powiewem świeżości, a może po prostu zbyt mało animacji kukiełkowych pojawia się na ekranach kin.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kopciuszekinna
Kopciuszek. Inna historia – recenzja
uprowadzona2
Uprowadzona 2 – recenzja
resident5
Resident Evil: Retrybucja – recenzja
1 Komentarz
 • Marcin
  18 marca 2012 at 20:01

  Zgadzam się co do 3d. Muminki swoją oryginalność zawdzięczają właśnie temu, że są robione w starym stylu. Ale można się też wybrać do kina na normalną wersję, my na takiej byliśmy bo nie byliśmy pewni czy 5 latek może oglądać 3d.
  Chciałbym tez skomentować puente.
  Nawet nie chodzi o to, że wychodzi za mało kukiełkowych bajek. Bardziej zależałoby mi na tym, żeby bajki dzisiaj były właśnie bajkami. Nie komputerowymi wojnami, nie samą formą i brakiem treści.. Brakuje mi opowiastek bez przemocy których sam doświadczyłem gdy byłem dzieckiem, Może przydałby się kot Filemon, pszczółka Maja albo coś całkiem nowego.
  Może muminki są właśnie zapowiedzią takich zmian? Mam nadzieje, bo chciałbym z dzieckiem częściej chodzić do kina a moim zdaniem o dobry film dla malucha jest ciężko.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*