IMG_0096muchySobotni wieczór, 24 marca, w „DOMowym zaciszu” upłynął w towarzystwie rockowych brzmień, a to za sprawą występu łódzkiego duetu – Little White Lies i poznańskich Much.

Jako pierwsi wystąpili: Kasia Bartczak i Zbyszek Krenc, czyli Little White Lies. Zespół zaprezentował swój dorobek artystyczny poszerzony o cover zespołu Massive Attack. Świetny wokal i niezła muzyka – tak w skrócie można ich scharakteryzować. Mimo to, czegoś jednak zabrakło. Za mało było chyba interakcji z publicznością. Duet przez większość koncertu zwrócony był tylko ku sobie, przez co energia, którą tryskała wokalistka nie mogła opuścić sceny i udzielić się publiczności, która raczej statycznie odebrała występ zespołu.

Spora część osób słyszała Little White Lies po raz pierwszy, tym trudniej było więc zespołowi „wkupić” się w łaski słuchaczy. Myślę jednak, że zrobili dobre wrażenie i grono ich miłośników na fejskubkowym fanpagu szybko się powiększy (do czego zresztą kilkukrotnie zachęcała wokalistka).

joomplu:33574

Po krótkiej przerwie, na scenie pojawił się długo wyczekiwany zespół Muchy. Panowie byli w bardzo dobrej formie i nie mieli najmniejszych trudności z rozruszaniem fanów. Swój występ rozpoczęli od Nie przeszkadzaj mi , bo tańczę zapowiadającego ich trzecią płytę, która ma ukazać się we wrześniu. Były ‘starocie’ w odmienionych aranżacjach i inne nowości, jak Zamarzam czy Wyjątkowo zwyczajnie.  Widać, że panowie mają już oddaną rzeszę fanów, którzy często wtórowali Michałowi Wiraszce w odśpiewywaniu tekstów. Mając nadzieję na usłyszenie Miasta doznań przygotowali samoloty z papieru i na szczęście nie zawiedli się (utwór znalazł się na set liście).

joomplu:33567

Dotychczas koncerty Much nie cieszyły się w naszym mieście zbyt dużą popularnością, jednak sądząc po sobotniej frekwencji, ulega to zmianie, Miejmy zatem nadzieję, że Panowie będą częściej przyjeżdżać do Łodzi. Niestrudzeni dobrą zabawą mogli bawić się dalej w rytm muzyki serwowanej przez BALBINa (WWA) i Wandachowicza (CKOD).

Zobacz także:

Hey, Muchy i Organizm w Dekompresji (foto) 

Muchy zagrały w Luce (foto) 

Lao Che i Muchy w Wytwórni (foto)

Dr Hackenbush oraz Bielas i Marynarze w DOM-u (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC09554
Krzysztof Krawczyk w Teatrze Muzycznym (foto)
Tubis Trio w Teatrze Nowym (foto)
Sabat_Czarownic_2-0556
Wakacje poza Łodzią: Sabat Czarownic 2011 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*