movie43Movie 43 to projekt filmowy, w którym udział wzięło jedenastu reżyserów. Całość składa się z krótkich, komediowych scenek z udziałem popularnych, czasem wybitnych, amerykańskich aktorów.

Elizabeth Banks, Griffin Dunne, Bob Odenkirk, Brett Ratner, Steven Brill, Steve Carr, James Duff, Patrik Forsberg, James Gunn, Rusty Cundieff i Jonathan van Tulleken. Wszyscy pod egidą Petera Farrelly’ego (twórcy m.in. Sposobu na blondynkę oraz Głupiego i głupszego) stworzyli króciutkie gagi mające jedną wspólną cechę – poniekąd opowiadają o związkach. Oczywiście każdy z realizatorów opowiada o nich we własny sposób i z własnym poczuciem humoru.

I właśnie różnice co do jakości dowcipu są tu widoczne najbardziej – obok dość zabawnych scenek (np. z udziałem Naomi Watts, która wraz z mężem w okrutny sposób wychowuje syna, opowiastce o szybkich randkach z udziałem superbohaterów lub też fragmencie o czarnoskórych koszykarzach) pojawiają się ujęcia balansujące na granicy dobrego smaku i kiczu (genitalia na szyi Hugh Jackmana, zabawa, marzenia o scattingu czy problem z pierwszą miesiączką Chloë Grace Moretz). Niestety właśnie tych kloszardowych dowcipów jest zdecydowanie najwięcej. A szkoda. Zapewne gdyby to była europejska produkcja byłoby inaczej.

Zaskakuje, że tak uznani aktorzy występują w często takich słabych,  poniżających ich, fragmentach. Lista nazwisk jest pokaźna – poza wspomnianymi powyżej w Movie 43 pojawiają się m.in. Kate Winslet, Halle Berry, Uma Thurman, Richard Gere, Emma Stone, Gererd Butler, Elizabeth Banks, Johnny Knoxville, Liev Schreiber, Seann William Scott czy Dennis Quaid.

Movie 43 trzeba rozpatrywać jako pewien zamknięty projekt z udziałem amerykańskich gwiazd. Niezbyt mądry, czasem dowcipny. Raczej do obejrzenia na DVD lub w telewizji, niż w kinie. W takim wypadku byłaby to niepotrzebna strata pieniędzy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
7254493.3
Agora – recenzja
matkateresaodkotow
Matka Teresa od kotów – recenzja
discopolo
Disco Polo – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*