motosercePrzed nami X jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa Motoserce.  Już 22.04 (w niedzielę), na rynku Manufaktury będzie można przyłączyć się do akcji i oddać krew, podziwiać przepiękne maszyny, wziąć udział w pokazach  ratownictwa medycznego, a także posłuchać dobrych, rockowych koncertów.

„Motoserce” nie jest ani organizacją, ani stowarzyszeniem. To cykliczna ogólnopolska zbiórka krwi dedykowana przede wszystkim dzieciom. Jej pomysłodawcami i organizatorami są kluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, współorganizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż.

Łódzka edycja Motoserca – odbywa się w Manufakturze od samego początku, czyli już od 10 lat. Co roku na rynek zjeżdżają właściciele przepięknych motocykli różnego typu – od modeli  sportowych, wyczynowych, przez choppery, cruisery, motocykle turystyczne i wyprawowe,    a nawet egzemplarze zabytkowe.

W ciągu dziewięciu edycji Motoserca, w całej Polsce udało się zebrać 28 029 litrów krwi. Zbiórka w Manufakturze zacznie się o godz. 11.00. Aby zwiększyć szanse zebrania rekordowej liczby litrów krwi, podczas łódzkiej edycji Motoserca, na rynku Manufaktury od strony ul Zachodniej  staną aż dwa ambulanse Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Znajdą się w nich po 3 stanowiska do poboru krwi. Rejestracja potencjalnych dawców zakończy się o godzinie 17.00. Czy w tym roku uda się pobić rekord i zebrać najwięcej krwi ze wszystkich dotychczasowych edycji w Manufakturze? Z pewnością. Dla dawców krwi przygotowane są upominki, Whiskey in The Jar zaprasza na słodki czekoladowy deser, a Bawełna na regenerujący koktajl.

Motoserce to także mnóstwo atrakcji na scenie. W tym roku scenę opanują ratownicy medyczni, dziecięca grupa taneczna i łódzkie zespoły rockowe. Na scenie zobaczymy m.in.  zespół Qbek z rockowymi coverami takich zespołów jak AC/DC, Led Zeppelin, czy Janusza Nastarowicza z Kamilem Szewczykiem w rockowo – bluesowym klimacie. Gwiazdą finału będzie zespół Normalsi, który wystąpi na scenie o godzinie 19. Normalsi zagrają nowe utwory, takie jak „Dargin” oraz „Nie pozwól”, a także kompozycje jeszcze niepublikowane, które można usłyszeć jedynie na ich koncercie, jak np. utwór „Wieje”. Oprócz nowych kawałków będą znane i lubiane przez łodzian szlagiery,  takie jak „Nie ma mowy”, „Łajza” czy „Do stracenia”, z których składał się sztandarowy projekt artystyczny Normalsów – spektakl Łajza.

Program imprezy:

12.00 – start imprezy
12.15 – Kiki Dance
13.00 – Broken Resistance
14.00 – Ahead
15.00 – Parada Motocykli
15.30 – Yogo
16.30 – Janusz Nastarowicz
18.00 – Qbek
19.00 – Normalsi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
irishafter
Irish Afternoon in w Art Inkubatorze
Łódzki Port Gier 41
Festiwal Sztuki Ulicznej “Hokus Pokus” 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*