Motor Lublin – ŁKS Łódź 0:3

derbylodzi2010_20100308_1146890421W dobrym stylu zakończyli sezon piłkarze ŁKS-u. Żałować trzeba, że łodzianom do awansu zabrakło tylko sześć punktów.

W sobotę ŁKS zmierzył się z jedną z najsłabszych drużyn w tym sezonie, Motorem Lublin. Łodzianie już na samym początku przycisnęli gospodarzy. W 2 minucie po zamieszaniu w polu karnym Dłoniaka na 1 do 0 strzelił Mowlik. W kolejnych minutach ŁKS wciąż próbował strzelić kolejne bramki. Łodzianom udało się to w 25 minucie, kiedy po podaniu Madejskiego gola strzelił Gikiewicz. To jeszcze nie koniec, w 40 minucie kolejny kol – tym razem strzelcem był Salski.

Wydawało się, iż ŁKS rozniesie Motor. Z czasem jednak gospodarze uporządkowali grę i zaczęli coraz lepiej bronić dostępu do swojej bramki. W drugiej połowie nie padł już żaden gol. ŁKS na zakończenie nieudanego sezonu pokonał Motor Lublin 3:0.

Motor Lublin – ŁKS Łódź 3:0 (3:0)
Gole: 2. Mowlik, 25. Gikiewicz, 40. Salski