20mwb12 i 13  września na obiekcie Startu Łódź przy ulicy św. Teresy 56/58 odbył się kolejny Moto Weteran Bazar. Na giełdę zjechali się wystawcy i zwiedzający nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Ukrainy, Rosji, Łotwy i Czech.

W imprezie udział wzięło prawie ośmiuset wystawców, którzy oferowali przedmioty i sprzęty związane z militariami i motoryzacją. Byli również kolekcjonerzy, którzy pokazywali swoje zabytkowe starocie m.in.: porcelana, meble, numizmatyka, białą broń czy też stare książki. Jednym z ciekawszym okazów, a zarazem unikatem giełdy były motocykle.

Tego dnia dużą uwagę skupił motocykl Excelsior model 200sv na silniku Jap London. Motocykl wyprodukowany w niemieckim oddziale Excelsior w Brandenburg koło Berlina. Sprzedawca wycenił pojazd na 2 5000 tysięcy zł.  Motocykl zosta,ł jak stwierdził sprzedawca, zakupiony na aukcji „Ebay” z Niemiec. Posiadacz tego egzemplarzu powiedział:  – „ płakać nie będę jak go nie sprzedam, będzie moim unikatem”.

joomplu:97808

Następnymi unikatami łódzkiego MWB tego dnia były dwa unikatowe jednoślady.  Motocykl  angielskiej firmy Raleigh z 1924 roku oraz Lekki motocykl S17 został opracowany we francuskich zakładach Monet-Goyon w Mâcon. Produkowany w latach 1936-1940.  Również można było nabyć od wystawcy oferujący hulajnogi elektryczne. Kolejna edycja MWB –  dopiero 16 stycznia 2016.

Zobacz także:

Moto Weteran Bazar czerwiec 2015 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Przy stole lodzermenschów (foto)
DSC_9725
Interstone 2010 – edycja wiosenna (foto)
DSCF1885
Łódzkie Targi Nieruchomości i Wyposażenia 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*