IMG_2672W sobotę, 17 stycznia, odbyła się pierwsza tegoroczna edycja Moto Weteran Bazar Jest to największa w Polsce giełda dla miłośników motocykli, pojazdów zabytkowych i militariów. Giełda odbywała się w trzech halach – jednej przy al. Politechniki oraz w dwóch  przy ul. Stefanowskiego.

W hali przy al. Politechniki można było zakupić części do motocykli, stroje, kaski i ubrania dla motocyklistów. Dla tych, co chcieli sobie ozdobić pojazd czy też kask z pomocą służyła firma z Cieszyna.

W starejj hali Expo dostępne było wszystko związane z militariami. Można tam było zakupić umundurowania, repliki broni i gadżety militarne. Głównym widowiskiem dla zwiedzających były grupy rekonstrukcyjne wraz z  oryginalnymi pojazdami bojowymi, np. tankietki z lat 30. czy cywilnego Studebakera z 1917 roku, który służył carskiej armii do przewozu oficerów. Pojazdy należały do grupy rekonstrukcyjnej „Żelazny Orzeł”, którzy tego dnia również prezentowali na sobie mundury carskie i pruskie z czasów Operacji Łódzkiej. Ciekawostką rekonstrukcji militariów była kolekcja Andrzej Frankowskiego, który zaprezentował m.in. Opla Blitza (jest to 4,5-tonowa  ciężarówka). W czasie wojny ciężarówka była wykorzystywana  przez żołnierzy Wehrmachtu. Służyła głównie do  transportowania lekkich armat i przewozu zaopatrzenia. Ciekawostką jest, iż ten pojazd był wcześniej w muzeum w Niemczach, a później brał udział w filmie „Lista Schindlera. Najciekawszą rekonstrukcją była grupa żołnierzy fińskich „ Suomen Armeija” Grupa przypominała kopię skandynawskich żołnierzy z czasów zimnej wojny.

joomplu:84781

W nowej hali Expo zaprezentowano pojazdy cywilne, amerykańskie limuzyny z lat 50 i 60. Na stoiskach można było obejrzeć i kupić części do zabytkowych motocykli i unikatowych samochodów.

MWB  organizowany jest w Łodzi od 1992 roku. Giełda odbywa się cztery razy w roku. Kolejne edycje w 2015 roku przewidziano na 9-10 maja, 27-28 czerwca oraz 12-13 września. Tym razem na terenie Startu Łódź.

Zobacz także:

Moto Weteran Bazar – wrzesień 2014 (foto)

– Moto Weteran Bazar – czerwiec 2014 (foto)

Moto Weteran Bazar – maj 2014 (foto)

Moto Weteran Bazar – wrzesień 2013 (foto)

Moto Weteran Bazar – styczeń 2013 (foto)

Moto Weteran Bazar – lipiec 2011 (foto)

Moto Weteran Bazar – styczeń 2011 (foto+wideo)

Moto Weteran Bazar – lipiec 2010 (foto+wideo)

Moto Weteran Bazar – maj 2010 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_9047
Karnawałowy Bal Charytatywny (foto)
IMG_3681
Pochód Juwenaliowy 2014 (foto+wideo)
DSCF1885
Łódzkie Targi Nieruchomości i Wyposażenia 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*