IMG_0516W ostatni weekend  czerwcowy odbył się Moto Weteran Bazar na terenie klubu Start Łódź. Łódzka giełda ma charakter wystawienniczo – kolekcjonerski, zaadresowana jest do miłośników motoryzacji, kolekcjonerów i hobbystów. Główną wystawą tej imprezy jest  motoryzacja i militaria oraz pojawiające się wśród nich coraz częściej maszyny rolnicze.

Na giełdzie poza kupnem i sprzedażą można uzyskać ciekawych informacji czy też porad,  których chcemy dowiedzieć się od pasjonatów. Asortymentem były również starocie i antyki z różnych okresów m.in.: porcelana, srebrne i mosiężne wyroby, radio odbiorniki, aparaty fotograficzne czy też trofea myśliwskie. Miłośnicy motoryzacji przybywający z Zakopanego mieli do zaoferowania motocykl „Ravat” wyprodukowany we Francji – ST. Etienne z roku 1935. Właściciel motocykla wycenił na dwadzieścia tysięcy złoty. Drugim ciekawym eksponatem był niemiecki rower wyprodukowany w  Bielefeld. Jest on napędzany silnikiem, a co ciekawe silnik jest produkcji polskiej „WSK- Gnom”. Pojazd wyprodukowano w latach pięćdziesiątych i został wydany na 100-lecie zakładu w limitowanej edycji. Wyceniony został przez właściciela na cenę osiemset pięćdziesiąt złoty.

joomplu:75385

 Jeden z  kolekcjonerów militaria miał do nabycia  „Kocher” z  II wojny światowej – (tego typu kuchenka używana była  w armii niemieckiej). Nie zabrakło również pojazdów gąsienicowych czołg mina „Goliath”, który służył wojskom niemieckim w czasie II wojny  do   przenoszenia ładunków wybuchowych oraz niszczenia umocnień i robienia przejść w polach minowych. Mina samobieżna, zdalnie sterowana przenosiła ładunki od 75 do 100 kg materiału wybuchowego. Drugi pojazd gąsienicowy, który mogliśmy zobaczyć  był to polski lekki czołg bezwieżowy rozpoznawczy „TKS”. Tankietka z okresu przed II wojną światową, mająca atuty w postaci ruchliwości i małych rozmiarów, okazała się jak na te czasy skutecznym niszczycielem czołgów. Był to jeden z najbardziej wartościowych polskich pojazdów pancernych kampanii wrześniowej obok czołgu 7TP.

 Następny Moto Weteran Bazar odbędzie się  po wakacjach – 13 i 14 września.

Zobacz także:

Moto Weteran Bazar – maj 2014 (foto)

Moto Weteran Bazar – wrzesień 2013 (foto)

Moto Weteran Bazar – styczeń 2013 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
0505212_031
Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych – maj 2012 (foto)
DSC04593_1024x577
Start Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (foto)
Exotica Łódź (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*