Coraz lepsza sytuacja epidemiczna w kraju oraz uwalnianie kolejnych sektorów gospodarki pozwala na skorzystanie z wielu usług związanych ze sportem i rekreacją skierowanych do łodzian. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi jak co roku stawia na różnorodną ofertę wypoczynkową. Jedną z nich są pływalnie odkryte. MOSiR Łódź już 1 czerwca otwiera trzy obiekty basenowe, do których należą: Wodny Raj (ul. Wiernej Rzeki 2), pływalnia przy ul. Głowackiego 10/12 oraz przy ul. Sobolowej 1. Każdy mieszkaniec, który wybierze się na każdą z trzech pływalni zabierając ze sobą Kartę Łodzianina, będzie mógł skorzystać z 20% zniżki. To nie koniec promocji, z okazji Dnia Dziecka osoba do lat 18 posiadająca aktualną legitymację szkolną będzie mogła skorzystać z bezpłatnego wstępu na pływalnie, które tego dnia otwarte będą w godz. 9-20.

Obiekty MOSiR Łódź zostały profesjonalnie przygotowane do sezonu letniego.

W przerwie zimowej m.in. na pływalni przy ul. Głowackiego został zainstalowany nowoczesny system ESOK (Elektroniczny System Obsługi Klienta), który umożliwia dostosowanie obiektu do obecnych standardów technicznych w zakresie obsługi pływalni. Podniesiono tym samym funkcjonalność obiektu, przez co będzie ułatwione korzystanie z niego przez mieszkańców miasta. Koszt inwestycji to  350 tys. złotych plus 70 tys. złotych przeznaczono na prace remontowe, budowlane na obiekcie. Część zadań wykonano własnych sumptem, np. odnowienie elewacji budynku.

Dzięki temu systemowi osoba chcąca odpocząć na pływalni otrzyma pasek na rękę z identyfikatorem zbliżeniowym (transponderem) służącym do wejścia oraz otwarcia szafki ubraniowej. Następnie klient otwiera tzw. kołowrót wejściowy zbliżając pasek do czytnika wejściowego i od tego momentu system ESOK nalicza czas pobytu na pływalni z uwzględnieniem 15 min. na przebranie. Po zakończonym pobycie na basenie i ponownym przebraniu się, klient udaje się do kasy, gdzie kasjer odczytuje pasek klienta na czytniku kasowym a system ESOK automatycznie nalicza opłatę uzależnioną od czasu pobytu. Jeżeli klient przekroczy deklarowany i opłacony na wejściu czas pobytu to pojawia się dopłata, którą musi uregulować przed opuszczeniem obiektu. Warto przy tym zaznaczyć, że pomyśleliśmy także o  obsłudze grup zorganizowanych oraz osobach niepełnosprawnych, dla których przewiduje się zastosowanie bramki uchylnej zamontowanej przy kasie wejściowej i przy kasie wyjściowej. Wszystko dla wygody klienta.

System ESOK to także duże ułatwienie dla pracowników pływalni. Mamy tu możliwość bezpośredniego sterowania szafkami z poziomu aplikacji ESOK, będzie można na bieżąco podejrzeć zajętość szafek, i je zaprogramować, a także zdalnie otworzyć dowolną szafkę z poziomu aplikacji. Pamiętaliśmy też o RODO, do którego wymogów system jest dostosowany, czyli m.in. funkcjonalność logowania, podgląd danych osobowych, użycie i modyfikacja danych oraz realizacja prawa do bycia zapomnianym. Ale to nie wszystkie udogodnienia, które przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców, by ułatwić korzystanie z naszego obiektu i by nasza pływalnia prezentowała się efektownie. Chciałbym tu wymienić m.in. odmalowanie elewacji obiektu, ogrodzenia, zrealizowano nasadzenia roślin, utworzono nowe stanowiska kasowe, wyremontowano przedsionek oraz zakupiono 30 leżaków, które w pierwszym sezonie będą dostępne bezpłatnie. Nie zapominamy także o bezpieczeństwie na obiekcie, które zapewnia monitoring kasowy oraz obiektowy. 

Należy pamiętać, że pływalnia przy ul. Głowackiego jak i dwie pozostałe nadal muszą funkcjonować zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. A to oznacza, że obiekty udostępnia się liczbie osób nie większej niż połowa obłożenia basenu. Ponadto obowiązuje wymóg zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczek, od wejścia do momentu opuszczenia przebieralni i udania się na płytę pływalni, a także dezynfekcja rąk przy wejściu do budynki oraz zachowanie dystansu społecznego. Wszystkie informacje dotyczące terminów dostępności pływalni oraz limitów osobowych znajdują się na stronie www.mosir.lodz.pl.

/foto www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
light
Powołanie Rady Honorowej Light.Move.Festival.
ciezar
Ciężar niewłaściwy na Fabrycznym (foto)
Rozpoczęło się malowanie zabytkowych sztukaterii w kamienicy na ul. Zielonej 6 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*