IMG_0023Redakcja „Plaster Łódzki” gościła w środę na budowie stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego 138., gdzie również odbyła się już cykliczna konferencja związana z przebiegiem  rozpoczęcia kolejnego etapu prac budowy. Udział wzięły osoby odpowiedzialne za budowę stadionu: Małgorzata Belta – dyrektor  Inwestycji Miejskich UMŁ i Włodzimierz Galus – dyrektor kontraktu z Mosty Łódź. Trybuna południowa, gdzie będą zasiadać najzagorzalsi kibice została już pokryta w trzy tysiące czerwonych krzesełkach.

– Przeszły pierwszą próbę obciążeniową i jedno z krzesełek było mocno testowane. Osoba od nas o wadzę 120 kg stawała na krześle, skakała po nim i próbowała wyrwać. Także będzie wszystko w porządku i po kolei będziemy dalej montowali –  mówi Małgorzata Belta.

Siedziska na trybunach stadionu wykonane są przez ”Grupa Nowy Styl”. W sumie na całości stadionu zostanie zamontowanych  18 tysięcy 8 krzesełek w kolorze czerwonym i białym. Trybuna wschodnia będzie miała napis z krzesełek „Widzew”.

– Będą na trybunie wschodniej białe krzesełka tworzyły duży napis „Widzew”. Ciemniejszym cieniem tak jak by ten napis stał. Była m.in. akcja internetowa w tym temacie. Mimo, że nasi architekci zaprojektowali ten napis, to internauci jeszcze zmienili go tak, by był ładniejszy i proporcjonalny – mówi Belta.

Na obiekcie trwają również prace wykończeniowe w wewnątrz  i na zewnątrz elewacji. Obecnie pracuje  czterdzieści firm podwykonawczych i  ponad trzysta osób wykonuje pracę wykończeniowe. Ostatnio wybuchła wśród społeczności kibiców Widzewa fala krytyki przy położeniu siatki elewacyjnej, która została na zewnątrz trybuny południowej w części założona.

joomplu:111591

– Proszę kibiców nie krytykujcie jeszcze elewacji na zewnątrz stadionu tych trzech trybun  od strony południowej, wschodniej i północnej. Dajcie nam się wykazać, tego jeszcze nie ma. Położenie pierwszych płacht siatki elewacyjnej było próbą. Ona nie ma maskować tej elewacji tylko ma zagrodzić i zabezpieczyć przed spadnięciem czy wyrzuceniem. Siatka będzie pięknie wyglądać w słońcu, gdyż jest ona gęsta. – zakończyła rozmowę Małgorzata Belta. W dalszej części konferencji również omówiono etap prac związanych z płytą boiska.  

– Za nami warstwy pokrycia żółtego piasku, gdzie jest to kruszywo pod budowę płytę boiska. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy montaż drenażu – zakończył wypowiedź dyrektor Włodzimierz Galus Mosty – Łódź.

Dla boiskowej murawy bardzo ważnym czynnikiem jest naświetlanie i napowietrzanie. Dlatego też na  stadionie przy alei Piłsudskiego wykonano w  narożnikach cztery bramy wjazdowe (ewakuacyjne), aby napowietrzać i oświetlać trawę. Widać wykonawcy stadionu podchodzą do budowy obiektu z dużą przestrogą do uniknięcia błędu i  nie chcą mieć w przyszłości takich problemów jakie były m.in. na stadionie Lecha Poznań.  Cały czas trwają prace nad infrastrukturą wokół obiektu, gdzie powstaje parking i trwa przebudowa układu dróg. Oddanie całego stadionu w pełni gotowego do użytku zaplanowano na 24 listopada 2016 roku. Na tym obiekcie swoje mecze mają rozgrywać zawodnicy RTS Widzewa Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Widzew Łódź – Odra Opole 2:1 (foto)
Red_Bull_Winning_5_Lodz_fot._Marcin_Kin_16
Red Bull Winning 5 w Łodzi (foto)
Widzew Łódź Amp Futbol przed historycznym meczem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*