Monster X Tour w Atlas Arenie (foto+wideo)

IMG_4690Monster X Tour w Polsce można uznać za otwarty. Ta niecodzienna rozrywka odbyła się 1 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Za realizacją stał producent wydarzeń sportów motorowych w USA – Monster Truck Entertainment.

Jeszcze przed samymi pokazami na trybunach licznie zgromadziła się  publiczność, z całymi rodzinami, szczególnie najmłodsi (w końcu Dzień Dziecka) – a wszystko po to, aby zobaczyć z bliska gigantyczne trucki i poznać ich kierowców. Umożliwiło im to poprzedzająca główną część imprezy: Pit Party. W tym czasie można było poznać od środka budowę pojazdów, zrobić sobie zdjęcia, czy wziąć autograf od kierowców. Także prawdziwa gratka dla najgorętszych fanów.

IMG_4642

Następnie punktualnie o 13 z wielkim rykiem silników o ogromnej mocy dały znać o sobie monster trucki: legendarny Bigfoot, Rock Star, California Kit, Identity Theft, Reverse Racer oraz Ironman.  Warto dodać, że te monstrualne machiny mają opony o średnicy 170 cm i silnik o mocy 1500 KM. Pięciotonowe pojazdy mogą wybić się w górę nawet do 10 metrów! (Niestety tego typu latania nad ziemią trochę zabrakło, możliwe, że to za sprawą ograniczonych warunków technicznych). W trakcie imprezy mogliśmy kolejno oglądać: motocross FX freestyle , jazdę na jednej osi monster trucków, wyścigi dwóch monsterów ze startu wspólnego, pokazy quadów, ponownie FX freestyle i na zakończenie najbardziej spektakularny i najgłośniejszy freestyle trucków. Podczas ostatniego pokazu doszło do niegroźnego wypadku Bigfoota, z którego kierowca wyszedł bez szwanku. Mimo tego publiczność uznała jednogłośne Bigfoota za najlepszego zawodnika popołudniowych pokazów. Podobnie było w trakcie wieczornej imprezy, znów najlepszy okazała się legendarna „wielka stopa”, a wypadek miał Reverse.

Głośne czterokołowe machiny, wszechobecny dym i kurz, niesamowite akrobacje motocykli w powietrzu sprawiło, że do samego końca można było podziwiać ekstremalne, dynamiczne show. Poniżej zapraszamy do obejrzenia foto relacji. Kolejne imprezy w ramach cyklu Monster X Tour odbędą się jeszcze w dwóch miastach: 7 czerwca w Krakowie, 14 czerwca we Wrocławiu.

/fot. MB

Zobacz także:

Monster X Tour w Atlas Arena (foto)

  Mistrzostwa Świata Super Enduro (foto+wideo)

SuperEnduro w Atlas Arena (foto)

No Gravity Extreme Enduro (foto)

I Międzynarodowe Halowe Zawody Motocyklowe Extreme (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *