Monosfera Kreatywności

Warsztaty z robotyki, zabawa klockami Linden, zajęcia małego chemika, możliwość zorganizowania urodzin, to jedynie kilka z wielu propozycji, które oferować będzie Monosfera Kreatywności, nowa atrakcja kompleksu Monopolis.

Monosfera Kreatywności to zdecydowanie nie jest kolejna bawialnia na mapie dziecięcych atrakcji w Łodzi.  To miejsce, w którym organizowane warsztaty i zajęcia dydaktyczne mają pobudzać dziecięcą kreatywność i rozwój. Jednocześnie jest miejsce, które spełni wszystkie dziecięce marzenia. Jej oferta rzeczywiście jest niezwykle imponująca, a także – co równie ważne – skierowana do pociech w różnym wieku, począwszy od niemowlaków na licealistach kończąc. Od wizyty indywidualnych, po zorganizowane wycieczki szkół i przedszkoli. Monosfera jest więc przestrzenią wielofunkcyjną, gdzie rodzic oraz maluch mogą spędzić czas razem, ale gdzie można również bezpiecznie zostawić dziecko pod opieką animatorów korzystając w tym czasie z bogatej oferty kulinarnej kompleksu Monopolis.

Zależało nam na stworzeniu w Monopolis miejsca, które będzie interesujące również dla dzieciaków. Po pierwsze po to, aby zaoferować najmłodszym rozwijającą, ciekawą ofertę, ale również przez wzgląd na ich rodziców, aby mogli eksplorować to, co Monopolis ma do zaoferowania, z poczuciem, że ich dziecko jest bezpieczne i przy okazji wspaniale się bawi – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako.

 

Wykwalifikowani animatorzy, różnorodna oferta

Co ważne, wszystkie zajęcia i warsztaty w Monosferze prowadzą wykwalifikowani animatorzy oraz pedagodzy. Oferują nie tylko zabawę, ale też, przykładowo, pomoc w przygotowaniu dla maturzystów, którzy starają się o dyplom matury międzynarodowej.

Wśród najciekawszych zajęć wyróżnić można klub małych detektywów poznających historie Łodzi, lekcje językowe z angielskiego oraz hiszpańskiego, zajęcia taneczne, warsztaty plastyczne, teatralne, chemiczne, a także zajęcia z robotyki z użyciem klocków LEGO – wymienia Damian Błaszczyk z Monosfery Kreatywności. – Bardzo ciekawą formą kreatywnej zabawy jest największa w Polsce strefa drewnianych klocków Linden. To 50 tysięcy jednakowych elementów, jednego koloru, z których dzieci będą mogły budować wszystko to co podpowie im wyobraźnia.

Najmłodsi goście Monopolis mogą tutaj odkrywać nowe umiejętności i predyspozycje, a przy okazji wypoczywać i wspólnie się bawić. Monosfera to bowiem edukacja, rozwój wyobraźni, zabawa i nowoczesna oferta przedszkolna i szkolna, gdzie spośród wielu opcji każdy znajdzie zajęcia dopasowane do swojego dziecka. Sukces idei tego miejsca znalazł potwierdzenie jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem, gdy zorganizowana z okazji Halloween zabawia, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zebrała ponad setkę dzieci. Z wyjątkowej, niezwykle bogatej oferty tego miejsca można korzystać od 27 listopada. Szczegółowe opisy poszczególnych zajęć znajdują się na stronie Monosfery: https://monosfera.pl/zajecia-cykliczne/

Monosfera dla dzieci ze świetlic środowiskowych

10 godzin w tygodniu, od poniedziałku do piątku, przestrzenie Monosfery zostaną udostępnione „Fundacji Virako. Szczęśliwe Podwórka”. Jest to fundacja powstała w roku 2014 celem wspierania działalności świetlic środowiskowych wspierających i opiekujących się dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych. Każda organizacja prowadząca takie placówki w Łodzi, która zgłosi się do Fundacji Virako będzie mogła w ramach powyższej puli skorzystać z wybranych zajęć Monosfery.

– Jest to projekt, którego realizacje planowaliśmy od dawna. Mamy świadomość jak mocno pandemia odbiła się na dzieciach zamkniętych na wiele długich miesięcy w domach. Dlatego też zrozumieliśmy, że nie możemy wspierać w 100% tylko samej kultury i musimy zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na tych, którzy potrzebują tego szczególnie: dzieci z łódzkich enklaw biedy. – podkreśla Krzysztof Witkowski.

Śnieżna Kraina w Monopolis

Otwarcie Monosfery Kreatywności to nie jedyna atrakcja dla najmłodszych jaka startuje w Monopolis na przełomie listopada i grudnia. Już od 3 grudnia kompleks zamieni się bowiem w bajkową śnieżną krainę. Za tydzień, w piątkowy wieczór, o godz. 18:00 otwarta zostanie cudowna, zimowa wystawa świąteczna, w której dzieci spotkają piękną Królową Monobellę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *