fonovell25 lutego restauracja Ciągoty i Tęsknoty zorganizowała imprezę pod tajemniczą nazwą Monochrom & Stereo. Na niewielkiej ale bez wątpienia klimatycznej powierzchni lokalu udało się zgromadzić sporą grupkę osób, a wszystko za sprawą odbywającego się tam koncertu grupy Fonovel. Jakby komuś było mało doznań artystycznych, dodatkowo mógł nacieszyć swe oczy wystawą fotografii „Przystanek Dublin” Karoliny Ostrowskiej.

  
Fonovel to pop-rockowo-elektroniczne trio, którego znakiem rozpoznawczym jest wokalista, jednocześnie grający na… perkusji. Radkowi Bolewskiemu, jeszcze do niedawna zasiadającemu za bębnami w l.stadt, w nowym zespole świetnie udaje się łączyć ‘posadę’ perkusisty i wokalisty, bez szkody dla żadnej z tych funkcji. Ma delikatną barwę głosu, która miło koi uszy. Bardzo ważne jest również to, że śpiewa wyraźnie i słuchacze są w stanie wychwycić tekst utworu. Niestety na polskiej scenie muzycznej jest to rzadkością, pełno mamy pseudowokalistów z dykcją pod psem…

Koncert, (zresztą bardzo udany) upłynął pod znakiem dobrze znanych fanom utworów z epki grupy, jak i piosenek pochodzących z debiutanckiego albumu „Good vibe”, którego premiera już 7 marca. Słowo, które w pełni może opisać koncert Fonovelu to: eklektyzm. Spokojniejsze, bardziej melancholijne akcenty, typu „Tylko z Tobą”, czy „Passion”, przeplatały się z utworami nieco bardziej drapieżnymi, choćby z „Niemcem” i „Missed”. Jak wspomniał wokalista, podczas układania setlisty zespół starał się trzymać reguły stricte dyskotekowej, czyli „jeden wolny, trzy szybkie”.

Dodatkowym elementem imprezy była wystawa Karoliny Ostrowskiej „Przystanek Dublin”, na którą złożyły się fotografie dokumentujące trzyletni pobyt autorki w stolicy Irlandii. Artystce udało się stworzyć swoisty portret miasta. Na jej zdjęciach zobaczymy m.in. przystanki autobusowe, witryny sklepowe, czy zwykłych ludzi, których udało się autorce ‘podejrzeć’.

Połączenie wernisażu i koncertu okazało się pomysłem trafionym. Publiczność dopisała, mimo nieodpuszczającego mrozu. Oby więcej takich inicjatyw.

 
Przystanek Dublin - Karoliny OstrowskiejPrzystanek Dublin - Karoliny Ostrowskiej Przystanek Dublin - Karoliny Ostrowskiej Fonovel
Fonovel FonovelFonovel Fonovel
Fonovel Fonovel

  

Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
09052013_025
Anthony Chorale w Owocach i Warzywach (foto)
IMG_8361
Clock Machine w Stereo Krogs (foto)
IMG_3635
Room 94 w Stereo Krogs (foto)
2 komentarze
  • magda
    4 marca 2011 at 09:39

    hmm, mnie się wydawało, że grali, no ale nie mam przed sobą setlisty, więc stuprocentowej pewności mieć nie mogę 😉

  • anen
    27 lutego 2011 at 00:16

    błąd! wcale nie grali kawałka „Tylko z Tobą”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*