21 maja rusza serwis mojeekino.pl zrzeszający sieć kin studyjnych w Polsce.

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa.

Platforma to niezwykle skomplikowane technicznie przedsięwzięcie tworzące projekt innowacyjny na skalę światową! Wirtualne kino to nie tradycyjne VOD, a pieczołowicie przygotowana platforma promująca kino arthouse’owe. Za pośrednictwem platformy poszczególne kina będą realizowały swój autorski program wykorzystując kontent dostępny na platformie, ale także przygotowując swoje wydarzenia. Na platformę widz będzie mógł wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Znajdziecie tam specjalny, indywidualny repertuar, który będzie cyklicznie zmiany. Pojawią się spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne i wiele innych. Zaprosimy Was m.in. na przegląd filmowy Wiosna Filmów, który wystartuje już pod koniec maja. Co ważne, platforma będzie przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Cena za bilet będzie wyniosła jedyne 15 zł.

W projekcie tym udział biorą Kino Bodo oraz Kino Charlie.

Platforma powstała dzięki Stowarzyszeniu Kin Studyjnych.
Partnerami projektu są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych – KIPA, Fundacja Kultury bez Barier. Realizację platformy wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polowka02pp
Polówka na Zdrowiu i w Parku Poniatowskiego
POM_Uroczysta_premiera_44
Uroczysta premiera Podatku od miłości (foto)
Andrzej Żuławski w Łódzkiej Alei Gwiazd (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*