Do 23 listopada w Domu Literatury można oglądać wystawę pt. Moja Piaf.

W 2018 roku u przypada 55 rocznica odejścia najznakomitszej francuskiej pieśniarki wszech czasów Edith Giovanny Gassion, którą świat poznał i zapamiętał pod jej artystycznym pseudonimem Edith Piaf.

Z tej okazji, w Galerii L Domu Literatury w Łodzi odbyła so wystawa „Moja Piaf” przygotowana przez Annę Dończk-Gajos i Mieczysława Gajosa, którzy od wielu lat eksplorują życie i twórczość Paryskiego Wróbelka. Małżonkowie mają na swoim koncie liczne publikacje poświęcone Piaf, spektakle teatralne, a także wystawy organizowane w całej Polsce, m.in. w : Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Turku czy Zbąszyniu.

W Domu Literatury w Łodzi zaprezentowano cykl prac malarskich „Moja Piaf” autorstwa Anny Dończyk-Gajos. Inspiracją do ich powstania były wybrane epizody z życia Edith Piaf oraz jej przebogaty repertuar, na który składa się przeszło trzysta piosenek.

Na wystawie zostały udostępnione archiwalia ze zbiorów prywatnych prof. Mieczysława Gajosa ilustrujące życie i twórczość Artystki, której głos zamilkł 55 lat temu. Wśród prezentowanych eksponatów znalazły się oryginalne partytury piosenek Edith Piaf, które pieśniarka nagrywała w latach 1935-1963 roku.

Finisaż wystawy zaplanowano na 23 listopada 2018 roku i będzie on połączony ze spektaklem muzycznym „Śpiewające obrazy – Moja Piaf” autorstwa Anny Dończyk-Gajos i Mieczysława Gajosa. To plastyczno-słowno-muzyczna podróż po życiu i twórczości Edith Piaf. W programie występują: Anna Dończyk-Gajos, Marta Dabkowska, Dominika Korzeniowska, Katarzyna Maciaszek oraz Mieczysław Gajos.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_6579
Łódź – kontrasty. Moje miasto, moje odkrycie, moja opowieść (foto)
IMG_3618
Inna bajka w Domu Literatury (foto)
IMG_1147
Między płaszczyzną a przestrzenią w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*