mojtataW środę, 9 kwietnia na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi zaprezentowano 37. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących – sztukę „Mój tata chce latać jak ptak” Davida Almonda w reżyserii Ewy Pilawskiej.

Spektakl opowiada historię Lizzie i jej taty, który od momentu straty żony, pogrążył się w depresji i żyje wyłącznie w swoim świecie. W świecie, w którym najważniejszym celem jest zwycięstwo w konkursie na człowieka-ptaka. Coraz bardziej upodabnia się do wrony, by na własnoręcznie skonstruowanych skrzydłach przylecieć nad rzeką Tyne. Szalone? Na pewno. Ale może w tym szaleństwie jest metoda? Sztuka Davida Almonda to ciepła i zabawna opowieść o tym, że w życiu najważniejszy nie jest wcale cel, do którego dążymy, ale to, by w dążeniu tym mieć wokół siebie bliskich. Ludzi, którzy wierzą w nas tak bardzo, jak my w swoje marzenie. To opowieść o miłości, bliskości i sile marzeń, które nie muszą być tylko niedosiężnym celem, a mogą stać się żródłem codziennej siły, optymizmu i energii.

Po spektaklu wiceprezes Związku Niewidomych w Łodzi Pani Teresa Wrzesińska podziękowała aktorom, twórcom oraz dyrektor Ewie Pilawskiej za kolejny spektakl, zrealizowany specjalnie z myślą o niewidomych i słabo widzących. My również dziękujemy Państwu za tłumne przybycie i zapraszamy na kolejną premierę już w maju.

„Mój tata lata jak ptak” David Almond
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Ewa Pilawska
Muzyka: Paweł Jabłoński
Obsada: Katarzyna Grabowska, Magda Zając, Andrzej Jakubas, Damian Kulec, Arkadiusz Wójcik
Didaskaliusz: Mirosław Henke
Inspicjent/Sufler: Małgorzata Urzędowska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Świadkowie albo nasza mała stabilizacja Domu Literatury (foto)
Inauguracja_Teatr_Nowy_fot.A.Kazimierczak_1
30. Festiwal Szkół Teatralnych otwarty (foto)
Romans_z_Czechowem_Oswiadczyny
Teatr Mały w Manufakturze świętuje trzecie urodziny

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*