tata_lata_poster15 czerwca w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbędzie się prapremiera bajki „Mój tata chce latać jak ptak”. Na widowni zasiądą dzieci z rodzin dotkniętych bezrobociem. To kolejna odsłona edukacyjnej akcji Powszechnego zatytułowanej „Dziecko w sytuacji”, którą w czerwcu zeszłego roku zainaugurował stworzony z myślą o najmłodszych spektakl „Niezwykły dom Pana A., czyli skradzione dźwięki”.

Sztuka Davida Almonda to ciepła i pełna humoru opowieść o tym, że w życiu najważniejszy nie jest wcale cel, do którego dążymy, ale to, by w dążeniu tym mieć wokół siebie bliskich. Ludzi, którzy wierzą w nas tak bardzo, jak my w swoje marzenie. Pokazuje, że przyjaźń jest czymś wyjątkowym i najważniejszym. „Mój tata chce latać jak ptak” porusza jednocześnie istotny problem dziecka, które musi zmierzyć się z depresją jednego z rodziców.

Prezentacji spektaklu towarzyszyć będą warsztaty plastyczne przygotowane we współpracy z zawodowymi plastykami. W ich trakcie dzieci przygotują prace związane z przesłaniem przedstawienia. Na wszystkich uczestników warsztatów czekają kolorowe tasiemki i papiery, kartonowe pudła, farby, pióra oraz mnóstwo znakomitej zabawy i inspiracji.

David Almond „Mój tata chce latać jak ptak”

Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Andrzej Jakubas
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Choreografia i ruch sceniczny: Iwona i Jarosław Staniek
Muzyka: Paweł Jabłoński
Multimedia: Wojciech Kapela
Teksty piosenek: Maciej Wojtyszko
Asystent reżysera: Arkadiusz Wójcik
Obsada: Katarzyna Grabowska, Magda Zając, Andrzej Jakubas, Damian Kulec, Arkadiusz Wójcik

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tragedia Jana w Teatrze Nowym
RETROPERSPEKTYWY 2019: ja, bóg – metafizyka Grotowskiego od Teatru Chorea
komediopisanie
IV konkurs „Komediopisanie”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*