IMG_9723W Galerii Nowej ódzkiego Domu Kultury do 5 kwietnia można oglądać zbiorową wystawę pt. Możesz/zrobić/wszystko.

Ekspozycja skłąda się z prac, które powstały podczas warsztatów intermedialnych Ja, Tu i Teraz – 2013 Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z pracownią Studium Relacji Przestrzennych z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, które odbyły się w Michałowicach koło Jeleniej Góry. W ŁDK możemy zobaczyć projekty autorstwa: Berty Cebrat, Karoliny Dżbik, Dominiki Federowicz, Emrah Gökdemir, Marcina Kosakowskiego, Weroniki Krupy, Krzysztofa Perzyny, Alicji Rynkiewicz, Anny Sokół oraz Agaty Bielskiej, Pawła Korbuas, Jolanty Wagner, Marka Wagnear i Marii Wrońskiej.

W projekcie uczestniczyli studenci łódzkiej ASP z Wydziałów Sztuk Wizualnych, Tkaniny i Ubioru, Grafiki i Malarstwa oraz studenci wrocławskiej ASP z pracowni Studium Relacji Przestrzennych. Warsztaty intermedialne w Michałowicach były eksperymentalnym działaniem edukacyjnym dla studentów Akademii Sztuk Pięknych. Projekt był zaproszeniem do intensywnej pracy twórczej w nowych warunkach i na innych zasadach niż te, które obowiązują w toku studiów w ciągu roku akademickiego.

joomplu:68987

Możesz/zrobić/wszystko oznacza wolność twórcy i mnogość możliwości, zielone światło dla eksperymentów, ale również kładzie akcent na potrzebę podejmowania decyzji i na znaczenie samoświadomości twórcy. Prace powstające w trakcie warsztatów uwzględniały specyfikę miejsca, czasu, możliwość budowania sensów i znaczeń w sytuacji zastanej, badały możliwości zmiany kontekstów, jakości, właściwości miejsc i stanów.

Cześć warsztatowa projektu obejmowała zajęcia z elementami ćwiczeń performatywnych, wizyty site specific w plenerze oraz w Pałacu Łomnica, warsztaty perfo-kulinarne, pokazy wideo, dyskusje oraz indywidualne prezentacje.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11wrzesnia_004
Liberty Square – Plac Wolności (foto)
IMG_5003
Karl Dedecius. Literatura – Dialog – Europa (foto)
IMG_8492
Aleksander Olszewski – Kompozycje (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*