POZNANSKI_2Najbardziej reprezentacyjny budynek miasta – Pałac Poznańskiego (siedziba Muzeum Miasta Łodzi) -zostanie poddany gruntownej rewitalizacji i modernizacji. Miasto Łódź pozyskało na tę inwestycję 14 milionów zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Remont rozpocznie się w drugiej połowie 2017 roku i potrwa do końca 2019 roku. Całość projektu będzie kosztowała ponad 20 milionów złotych.

Podjęte działania nie tylko przywrócą dawny blask rezydencji znanego łódzkiego fabrykanta, ale także pamięć o potędze XIX Łodzi. Dzięki nim Pałac Poznańskiego na nowo stanie się wizytówką Miasta Łodzi w pełnym znaczeniu tego słowa.

W 2019 roku zaprosimy łodzian nie tylko do nowych pomieszczeń Muzeum, ale również na wystawę „Ziemia Obiecana wczoraj i dziś. Łódź w Europie. Europa w Łodzi”. Ekspozycja stała będzie prezentować dzieje miasta, które w bezprecedensowy sposób w skali światowej, w ciągu kilkudziesięciu lat awansowało z szeregu małych, lokalnych ośrodków miejskich o charakterze rzemieślniczo-rolniczym do grona wielkich metropolii europejskich.

POZNANSKI_1

Miasto Łódź w niedalekiej przyszłości będzie starało się pozyskać środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na odnowienie ogrodu wokół Pałacu Poznańskiego. W 2019 roku na łódzkiej mapie kulturalnej odżyje idea Ziemi Obiecanej. Wierzymy, że Łódź potwierdzi swoje europejskie dziedzictwo, które będzie widoczne i doceniane nie tylko przez jej mieszkańców.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0909
Giełda Rowerowa przed DOMem (foto)
14maja_027
Noc Muzeów w Łodzi 2011 – relacja (foto+wideo)
IMG_5692
Smakowita niedziela w Sukcesji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*