Wieczorem 28 lipca rozpoczęte zostały obchody Urodzin Miasta. Ich inauguracja odbyła się na OFF Piotrkowska Center, gdzie oficjalnie otwarty został #showOFF oraz na ulicy Piotrkowskiej, która zmieniła się w przestrzeń nietuzinkowego pokazu mody Marty Kuszyńskiej. A wszystko w ramach projektu ModaNaŁódź.


Wydarzenie inaugurujące obchody Urodzin Miasta rozpoczęło oficjalnie otwarcie #showOFF, showroomu OFF Piotrkowska Center, w którym każdy łodzianin, turysta, bywalec OFFa będzie mógł zobaczyć i dowiedzieć się jak zmieni się to kultowe łódzkie miejsce. A zmieni się już niebawem, w związku z nową inwestycją – budynkiem FERN, który wypełni przestrzeń od ulicy Piotrkowskiej oraz wielopoziomowym parkingiem od ulicy Sienkiewicza. FERN nie będzie biurowcem, ale przestrzenią, w której spotka się to, co znajduje się na obecnym OFFie, wzniesione jednak na wyższy poziom – w przenośni i całkiem dosłownie. Na bywalców OFFa czekać będą butiki, pracownie artystyczne, restauracje, ale także pierwszy publiczny rooftop na Piotrkowskiej. Do tego wielopoziomowy garaż na 222 auta, dzięki któremu łatwiejsze będzie planowanie kolejnego spotkania na OFFie.

FERN ma być symbolem nowego OFFa – miejsca, w którym zachowane zostało DNA, jednak dynamicznie płynie świeża krew. Nowa inwestycja to według jego twórcy, pomysłodawcy OFF Piotrkowska Center i Prezesa OPG Property Professionals – Michała Stysia początek przywracania mody na ulicę Piotrkowską i silny ruch w kierunku budowania ModyNaŁódź.

– Stworzyliśmy na OFFie projekt ModaNaŁódź. Zadaniem działań, które podejmujemy w ramach projektu jest przywrócenie handlu na ulicę Piotrkowską, przywracanie Łodzi wizerunku miasta nierozerwalnie kojarzonego z modą, miasta modnego, takiego, które kreuje trendy w modzie, ale też takiego, które jest modne, w którym się bywa i o którym się mówi. Nowa inwestycja ma być milowym krokiem w tych działaniach, jednak wiemy jak łodzianie cenią obecnego OFFa i boją się zmian. Dlatego postanowiliśmy otworzyć #showOFF, w którym wszyscy zainteresowani dowiedzą się jaki będzie ten nowy OFF, a będzie miejscem, w którym jeszcze bardziej będzie się chciało być. – Mówi Michał Styś.

W ramach projektu ModaNaŁódź otwierane są na OFFie kolejne pracownie i butiki łódzkich marek i projektantów, ale także organizowane pokazy mody. To właśnie pokaz najnowszej kolekcji Marty Kuszyńskiej uświetnił otwarcie showroomu OFFa i inaugurację obchodów Urodzin Miasta, stanowiąc pierwszy pokaz zorganizowany w ramach projektu poza OFFem, na ul. Piotrkowskiej. Wydarzenie przygotowane we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń miało charakter otwartego dla łodzian pokazu mody. Na Piotrkowskiej zaaranżowana została przestrzeń pachnąca kadzidłami, a na nietuzinkowym wybiegu obok profesjonalnych modelek pojawiły się osoby wyłonione z castingu zorganizowanego na OFFie. Osoby, które bywają na OFFie, cenią twórczość Marty Kuszyńskiej i bliska jest im wolność, miłość, życie w symbiozie i wzajemnym szacunku.

Wolność, siła, energia, kreatywność – to hasła przyświecające kolekcji. Inspirowana nomadzkim stylem życia – poza czasem i przestrzenią, bez ocen, w miłości i wzajemnym szacunku. Projektantka przygotowała swój autorski druk, składający się z abstrakcyjnych form wykonanych klasycznymi technikami malarskimi, który zdobi wiskozowe i bawełniane tkaniny. Kolekcję uzupełniają ręcznie tkane przez projektantkę ze sznurków i ozdobnych dodatków elementy odzieży, dodatki w etnicznym stylu. Kolekcja „Shamanic” to manifest wolności i otwartości na różnorodność – w sobie i świecie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10_FashionPhilosophy_Fashion_Week_Poland
Niezwykłe ilustracje modowe w prezencie Fashion Week Poland
fashionweek
FashionPhilosophy Fashion Week Poland – październik 2014
Manufaktura Fashion Week

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*