mixerJuż po raz kolejny w dniach 3 – 4 września 2016 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbędzie się „Mixer Regionalny Łódzkie 2016”, czyli największa impreza promująca województwo łódzkie. Na wszystkich mieszkańców regionu oraz gości czeka mnóstwo atrakcji, wydarzeń towarzyszących oraz koncertów.

W sobotę Mixer zostanie zainaugurowany koncertami znanych polskich wykonawców. Na Scenie Głównej na ulicy Piotrkowskiej przy ulicy Roosevelta pojawią się bracia Waglewscy jako Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo i Ludziki, pochodzący z Łodzi Zeus oraz rockowy zespół Zgiełk. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w Pasażu Schillera zagra Scena Regionalna z zespołami muzycznymi z naszego województwa. Klasycznym akcentem niedzielnych koncertów będzie występ Orkiestry Młodzieżowej Regionu Łódzkiego „SINFONIETTA” pod batutą Wojciecha Plawnera.

Drugi dzień Mixera zapewni wiele atrakcji na stoiskach wystawienniczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Na najbardziej znanej ulicy w Łodzi zagoszczą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z całego województwa łódzkiego. Każdy będzie mógł zapoznać się z działalnością gmin oraz innych podmiotów działających w regionie.

Podczas imprezy swoją twórczość zaprezentuje ponad 100 wystawców, w tym koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania, stowarzyszenia działające przy samorządach, regiony partnerskie, zespoły ludowe i inne grupy artystyczne. Na odwiedzających stoiska czekają prezentacje prac lokalnych artystów np. rzeźby, wycinanki, ceramika czy hafty. Osoby, które szukają atrakcyjnych miejsc do zwiedzania w województwie łódzkim, będą mogły zapoznać się ofertą turystyczną gmin i powiatów, a na osoby zainteresowane kulturalną stroną województwa czeka atrakcyjny program instytucji kultury m.in. teatrów. Uczestnictwo w imprezie będzie także doskonałą okazją, aby skosztować wyjątkowych, lokalnych wyrobów, z których słynie region.

Poza częścią wystawienniczą, Mixer tradycyjnie może pochwalić się bogatym zestawem wydarzeń towarzyszących, które zostaną podzielone na 4 strefy. Pierwsza z nich przekazana została służbom mundurowym, w jej organizację zaangażowały się między innymi: Policja, Izba Celna, Straż Pożarna, Wojskowa Akademia Medyczna. Strefa druga poświęcona została zagadnieniom ochrona zdrowia i ofertowała będzie bezpłatne badania profilaktyczne (mammografię), możliwość oddania krwi czy skorzystania z porad dietetycznych (główni partnerzy tej strefy to między innymi: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi). Strefa trzecia – Slow&Design, zaprosi do udziału w zajęciach z neurofitnessu, grach miejskich oraz zapozna z działalnością instytucji kultury w regionie. Zainteresowanych zapraszają między innymi: Szlifiernia Szczęścia, Art_Inkubator, Mysterious Room, Łódzki Dom Kultury i UpLife. Czwarta strefa, o tematyce edukacyjnej, zaproponuje zajęcia organizowane przez Politechnikę Łódzką i Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

Mixer Regionalny Łódzkie 2016 jest doskonałą okazją dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego oraz gości z innych regionów, aby poznać unikalną ofertę środkowej części Polski.

Wstęp na Mixer jest bezpłatny.

Dowiedz się więcej na www.mixer.lodzkie.pl i wmiksuj się w Łódzkie!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lomoulotka
Łódzkie Spotkania Fotografii Awangardowej Lomografie 2010
Stacja Księży Młyn by NIGHT – Targ Staroci, Rękodzieła i Sztuki Użytkowej
Piknik_Niepodleglosciowy
Piknik niepodległościowy w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*