Niezwykle pracowity dla łódzkich curlerów będzie nadchodzący tydzień. W dniach 26 kwietnia – 4 maja na hali Curling Łódź zostaną rozegrane mistrzostwa Polski w curlingu w praktycznie wszystkich kategoriach. Wśród faworytów zawodnicy POS Łódź.

Pomimo panującej pandemii, Polski Związek Curlingu postanowił zgrupować rozgrywki wszystkich kategorii i rozegrać je w okresie dziewięciu dni. Już od poniedziałku 26 kwietnia rywalizację o medale rozpoczną mężczyźni. W tej kategorii POS wystawi dwie drużyny: POS Monkey Man (skip Paweł Włodarczyk) oraz POS Team Telak (skip Jeremi Telak). – Za nami trudny, pandemiczny sezon. Mimo przeciwności udało nam się spędzić sporo czasu na lodzie i zgrać się jako zespół. Czujemy się dobrze przed MP. Będziemy koncentrować się na każdym kolejnym meczu i zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi – zapowiada Aleksander Grzelka z POS Monkey Man. Obie łódzkie drużyny upatrywane są jako pretendenci do medali. Głównym faworytem mistrzostw pozostaje jednak drużyna z Sopotu, SCC Team Stych (skip Konrad Stych).

Dwa dni później do rywalizacji przystąpią kobiety, lecz w tej rywalizacji zabraknie łódzkiej drużyny. Silną reprezentację POS wystaw natomiast w MP par mieszanych, które rozpoczną się w sobotę 1 maja. Oprócz aktualnych mistrzów i wicemistrzów Polski (par Rybicka/Dzikowski i Szeliga-Frynia/Frynia), Łódź reprezentować będą duety Grzelka/GrzelkaWalczak/Augustyniak i Paszek/Paszek. – Stawka w MP par mieszanych jest niezwykle silna i myślę, że większość startujących drużyn ma realne szanse na zwycięstwo – mówi Zuzanna Rybicka. – Jednego możemy być pewni: zawody będą stały na bardzo wysokim poziomie i mam nadzieję, że na podium nie zabraknie łodzian.

Łódzkich drużyn nie zabraknie również w mistrzostwach seniorów 50+, gdzie złotego  medalu broni ekipa POS-u dowodzona przez Krzysztofa Kowalskiego. – To będą tak samo nietypowe mistrzostwa jak nietypowy jest sezon. Chyba nikt tej zimy nie trenował normalnie, nie odbywały się turnieje, wielu zawodników chorowało – także w naszej drużynie  – więc trudno przewidzieć, w jakiej formie będziemy – przyznaje kapitan obrońców tytułu. – Mamy dwa cele na ten turniej. Chcemy obronić tytuł, nawet jeśli nie da nam to przepustki do mistrzostw świata (wiadomo, jaka jest sytuacja PZC w WCF). Wiemy, że stawka jest mocniejsza niż w 2019 roku, więc na pewno będzie trudniej wywalczyć złoto. Drugim celem jest taka gra, żebyśmy po zejściu z lodu mogli zawsze stwierdzić, że wykonaliśmy solidną robotę. Chcemy, żeby nasze mecze stały na najwyższym poziomie, były emocjonujące i żeby nas się dobrze oglądało – dodaje. W łódzkich barwach wystąpią jeszcze dwie drużyny seniorskie: POS ŁKS Gowin i POS Szeliga.

Mistrzostwa Polski curlingu na wózkach będą natomiast wewnętrzną sprawą curlerów POS-u, ponieważ żaden inny klub nie zgłosił akcesu ani do konkurencji par mieszanych, ani do konkurencji drużyn. W rywalizacji par wystąpią 3 łódzkie duety (Kozakiewicz/DaszkowskiMałachowska/Waszek i Bodych/Włodarski) i jedna z nich zdobędzie historyczny, pierwszy medal MP par mieszanych w curlingu na wózkach. W konkurencji drużynowej zobaczymy tylko dwie ekipy (POS FAR Waszek i POS Daszkowski), więc zawody nie będą oficjalnie nosiły rangi mistrzostw Polski, lecz zostaną rozegrane jako “challenge”.

Przypomnijmy, że w efekcie wieloletnich poważnych nieprawidłowości dotyczących praworządności Polski Związek Curlingu jest zawieszony w prawach członka Światowej Federacji Curlingu. Oznacza to, że mistrzowie Polski prawdopodobnie nie będą mieli szansy reprezentować naszego kraju w rozgrywkach międzynarodowych, bo w chwili obecnej Polska jest z tych rozgrywek wykluczona.

Wyniki mistrzostw będą dostępne na stronie www.curlingevent.pl. Szczegółowy harmonogram i regulamin na www.pzc.org.pl.


Ramowy harmonogram zawodów:
26-30.04: MP mężczyzn (POS Monkey Man, POS Team Telak)
28.04 – 1.05: MP kobiet
29.04 – 2.05: MP seniorów 50+ (POS Kowalski, POS ŁKS Gowin, POS Szeliga)
1-4.05: MP par mieszanych (Rybicka/Dzikowski, Szeliga-Frynia/Frynia, Grzelka/Grzelka, Walczak/Augustyniak, Paszek/Paszek)
2-3.05: MP par mieszanych w curlingu na wózkach (Kozakiewicz/Daszkowski, Małachowska/Waszek, Bodych/Włodarski)
4.05: challenge drużyn w curlingu na wózkach (POS FAR Waszek, POS Daszkowski)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
maraton-5
26. Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków (foto)
zapasylodz
Zapasy: Budowlani Łódź – Supra Brokers Wrocław
Kalendarz sportowca – kwiecień 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*