Kilkanaście dni zostało do rozpoczęcia FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, które od 23 września do 15 października rozegrane zostaną w Polsce i Holandii. Także w Łodzi zobaczymy największe gwiazdy światowej siatkówki. W pierwszej fazie rozgrywek, od 28 września do 1 października nasze miasto gościć będzie reprezentacje grupy C: Kanadę, Kazachstan, Serbię, Niemcy, Bułgarię i Stany Zjednoczone. Od 4 do 8 października Łódź będzie gospodarzem rozgrywek drugiej rundy, w której może zagrać reprezentacja Polski.

 

Wciąż dostępne są bilety na mistrzowskie spotkania. Kupować je można za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl pod linkiem: Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce siatkowej 2022 Bilety Gdańsk/Sopot Łódź Gliwice sport drużynowy – eBilet.pl Ceny wejściówek zaczynają się od 20 złotych. Można składać też zamówienia grupowe. Dzieci do lat 3 mają darmowy wstęp.

 

Łódź będzie jedynym miastem-gospodarzem, w którym mecze rozegrane zostaną w dwóch halach – Sport Arenie i Atlas Arenie. Ten pierwszy obiekt będzie areną rywalizacji grupy C oraz części meczów drugiej fazy rozgrywek. Spotkania tego etapu mistrzostw odbędą się też w Atlas Arenie. Jeśli Polki awansują do niego, to właśnie w największej łódzkiej hali rozgrywane będą mecze z udziałem naszych reprezentantek. Łącznie w Łodzi odbędzie się 25 meczów, najwięcej z polskich miast-gospodarzy światowego czempionatu.

 

Oprócz Łodzi, mecze FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn. Finał odbędzie się w tym ostatnim mieście

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4344
Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – konferencja (foto+wideo)
4siat5
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2013/2014 – VI kolejka
10siatkafinal
Projekt Plażówka 2015 – XIX Finał Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*