Najlepsze siatkarki globu w Łodzi. Bilety na mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet już są dostępne.

Na przełomie września i października zobaczymy w Łodzi największe gwiazdy światowej siatkówki, które rywalizować będą w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022. Czempionat rozegrany zostanie w halach w Polsce i Holandii. Łódź będzie jedynym miastem-gospodarzem, w którym mecze rozgrywane będą w dwóch halach: Atlas Arenie i Sport Arenie.

ty na mistrzowskie spotkania już są dostępne. Kupować je można za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl pod linkiem: Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce siatkowej 2022 Bilety Gdańsk/Sopot Łódź Gliwice sport drużynowy – eBilet.pl Ceny wejściówek zaczynają się od 29 złotych. Można składać też zamówienia grupowe. Dzieci do lat 3 mają darmowy wstęp.

W naszym mieście w dniach 29 września – 1 października siatkarską rywalizację w Sport Arenie toczyć będą reprezentacje grupy C, czyli Kanada, Kazachstan, Serbia, Niemcy, Bułgaria oraz Stany Zjednoczone. Obydwie łódzkie hale będą też arenami zmagań drugiej rundy, która odbędzie się od 4 do 8 października. Jeśli reprezentacja Polski, grająca rundę grupową w Gdańsku, awansuje do drugiej fazy rozgrywek, to swoje mecze rozegra w Atlas Arenie. Sport Arena również będzie halą, na której rozegrane zostaną spotkania tej części mistrzostw.

 

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w dniach 23 września – 15 października w Polsce i Holandii. Oprócz Łodzi, mecze w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn. Finał odbędzie się w tym ostatnim mieście.

Łódzka Atlas Arena musi dobrze kojarzyć się siatkarkom i kibicom reprezentacji Polski, bowiem tutaj w 2009 roku Biało-Czerwone zajęły trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy. Dziesięć lat później Łódź znów gościła najlepsze siatkarki kontynentu. Reprezentantki Polski doszły do półfinału tamtych mistrzostw, a mecz o awans do najlepszej czwórki Europy wygrały w Łodzi z Niemkami. Nasze miasto chwalone jest pod względem organizacyjnym przez europejski i światowy związek siatkarski. Fantastyczną atmosferę na trybunach tworzą też łódzcy kibice, którzy licznie stawiają się na meczach polskiej reprezentacji, na co dzień dopingując swoje ulubione ligowe zawodniczki z Łódzkiego Klubu Sportowego i Grot Budowlanych Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0049
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 11 kolejka
iii_noworoczny_turniej_siatkarzy_amatorw_20100110_1380462305
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki wznowiła rozgrywki
ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*