Jubileuszowa, 20. edycja Mistrzostw Polski w Squashu zawita do Łodzi już 16 czerwca. Na kortach zmierzy się prawie 250 zawodników z całej Polski i nie tylko, a wśród nich także zawodnicy broniący mistrzowskich tytułów – Filip Jarota i Karina Tyma. Finałowe mecze rozgrywane będą w nietypowej scenerii – w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.

Już 16 czerwca Łódź stanie się squashową „stolicą Polski” – to wtedy rozpoczną się Mistrzostwa Polski Squasha H. Skrzydlewska 2022. Jest to turniej najwyższej rangi tej dyscypliny w Polsce. Najciekawsze mecze turniejów będą rozgrywane na specjalnie do tego wybudowanym, niemalże 10-tonowym szklanym korcie o wymiarach 11x7m,  zbudowanym w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.

Na tym i pozostałych kortach w Łodzi wystąpią gracze ze ścisłej czołówki – do rywalizacji staną największe gwiazdy polskiego i światowego squasha. W turnieju indywidualnym zobaczymy m.in. Filipa Jarotę, obecnego mistrza Polski i Karinę Tymę, mistrzynię Polski. W turnieju drużynowym do rywalizacji staną m.in. Borja Golan (Hiszpania) i Baptiste Masotti (Francja).

– Manufaktura od wielu lat wspiera najważniejsze polskie wydarzenia sportowe. W lecie nasz rynek, a teraz i galeria, zamienią się w arenę sportowych zmagań, a wierni kibice z Łodzi i nie tylko, będą dopingować swoich idoli. Cieszymy się, że w naszej sportowej ofercie pojawi się nowa impreza, w dodatku tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski. Mamy nadzieję, że dzięki lokalizacji mistrzostw właśnie w Manufakturze, squash zyska sobie nową rzeszę wiernych fanów, ale także przyszłych zawodników – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury

Na gości Manufaktury czekać będą specjalne atrakcje: – Zapraszamy nie tylko do oglądania i kibicowania zawodnikom, ale też do spróbowania swoich sił na szklanym korcie. W poniedziałek (20.06) i wtorek (21.06) odbędą się otwarte zajęcia dla gości Manufaktury. Każdy chętny będzie mógł potrenować pod okiem profesjonalnych trenerów w godzinach 10-20 i być może właśnie tu rozpocząć swoją przygodę ze squashem – podkreśla Piotr Dudek, dyrektor sportowy Mistrzostw.

Harmonogram turnieju i wydarzenia towarzyszące – plik pdf

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_5087
Ocmer ŁSTW UŁ z brązem Mistrzostw Polski (foto)
Kalendarz sportowca – wrzesień 2020
Akademickie Mistrzostwa Świata FISU w Cheerleadingu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*