eslNa początku października w Łodzi odbędą się Finały Electronic Sports League Mistrzostw Polski w grach komputerowych. Będzie to najbardziej prestiżowe wydarzenie rozgrywek na polskiej scenie e-sportowej.

3 i 4 października, zmagania najlepszych polskich graczy – wyłonionych w trwających od sierpnia eliminacjach – na żywo w Atlas Arenie będzie oglądało kilkanaście tysięcy miłośników gier komputerowych. Ponadto dzięki internetowej transmisji rozgrywki śledzić będzie pół miliona osób z całego świata. O mistrzowski tytuł będą walczyły drużyny z popularnych gier League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive, a pula nagród wyniesie 60 000 złotych.

ESL Mistrzostwa Polski będą towarzyszyć 26 Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier. Po zakończeniu zawodów, zwycięzca turnieju weźmie udział w meczu pokazowym. Jego przeciwnikiem będzie jedna z najlepszych zagranicznych drużyn. Stawką tego meczu będzie na 6 000 dolarów oraz Puchar Miasta Łodzi.

ESL jest największą ligą gier multiplayer na Świecie. Podobnie jak w tradycyjnych sportach rozgrywki organizowane są w ligach narodowych oraz na poziomie międzynarodowym. Najlepsi z najlepszych osiągają statut gwiazd porównywalny  do znanych tenisistów i golfistów. Wśród nich są także Polacy 

/fot/ mat.pras. ESL Polska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rusza sprzedaż biletów na wydarzenia Festiwal Łódź Czterech Kultur 2021
Majówka w Ogrodzie Botanicznym
plakat_operacja_lodzkaS
Operacja Łódzka – konwent strategicznych wojennych gier planszowych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*