IMG_3749W sobotę 4 sierpnia w Gdańsku na plaży w Stogach rozegrane zostały IV Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek oraz I Mistrzostwa Polski Juniorów w rugby plażowym.

Delia Atomówki, broniące tytułu wicemistrzyń powtórzyły sukces z 2011, ponownie zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Rugby Plażowego. Mimo, że do rozgrywek  pań zgłoszono 6 drużyn, turniej Seniorek rozgrywany był na zasadzie każdy z każdym. W mistrzostwach obok Atomówek wystąpiły: Lechia Gdańsk, Ladies Frogs Warszawa, Czarne Pruszcz Gdański, RC Częstochowa oraz Tur Chojnice.

W pierwszym meczu Atomówki spotkały się z ekipą pań z Częstochowy. Początek spotkania przebiegał dość nerwowo. Częstochowa szybko odzyskała piłkę Atomówek, co spowodowało chwilową nerwowość u łodzianek. Doświadczenie oraz indywidualne umiejętności zawodniczek z Łodzi spowodowały jednak, że mecz w dalszej części potoczył się całkowicie na korzyść naszych pań. Ostateczny wynik spotkania to 3:0 dla Atomówek. Następne spotkanie to mecz z Ladies Lechia Gdańsk. Tu niestety gospodynie turnieju okazały się ponownie bezkonkurencyjne, wygrywając z Atomówkami aż 5:0.

Kolejny mecz odbył się z Ladies Frogs Warszawa. Według opinii trenera był to najlepszy mecz rozegrany tego dnia przez Atomówki. Dobra gra w obronie oraz piękne akcje punktowe zaowocowały wygraną łodzianek wynikiem 4:0.  Ostatnie spotkanie to walka z Czarnymi Pruszcz Gdański. Tu, rozpędzone ku zwycięstwu, Atomówki nie pozwoliły Czarnym na uzyskanie przewagi i mimo zdobycia punktu przez Czarne wygrały z nimi 2:1. Bez wątpienia był to najbardziej kosztowny energetycznie mecz łodzianek. Zmęczone upałem po poprzednich spotkaniach, zdeterminowane były jednak by wygrać spotkanie.

Delia Atomówki Łódź ponownie udowodniły, że idą cały czas do przodu. Sukces z plaży mają zamiar powtórzyć na trawie. Do następnego meczu zostały im niespełna dwa miesiące. Czas ten poświęcą na przygotowanie bazy tlenowej oraz trening motoryczny.

joomplu:40286

Delia Atomówki zagrały w składzie: Edyta Krukowska, Magda Jarecka, Marta Jarecka, Dominika Rudalska, Anna Pośpiech, Julia Dzięcielska, Patrycja Badowska, Aleksandra Adamska, Anna Machalska, Aleksandra Szałapska, Weronika Gibała, Aleksandra Żyłka, Natalia Kulczyk, Małgorzata Tarasiewicz, Zuzanna Sielska, Karolina Rygielska. Trener: Damian Klimek.

W Plażowych Mistrzostwach Polski wystąpili również Juniorzy BBRC Łódź, którzy również zagrali systemem każdy z każdym. Juniorzy zagrali aż 6 spotkań z czołowymi polskimi ekipami: Gorcami Raba Niżna, Arką Gdynia, Lechią Gdańsk, Turem Chojnice, Alfą Bydgoszcz oraz Ogniwem Sopot. Wszystkie mecze wygrali, jedynie spotkanie z Lechią Gdańsk okazało się pechowe dla młodzieży BBRC. Przegrali je niewielkim wynikiem 2:0. Juniorzy zagrali w składzie: Ernest Hejna, Jakub Rybarczyk, Wojciech Walas, Maciej Nowak, Mateusz Bilicki, Michał Wolanin, Patryk Łuczak, Łukasz Kmieć, Maciej Subicki.

W Mistrzostwach wystąpiła również ekipa Seniorów BBRC Łódź. Mimo lekko wakacyjnego składu panowie zajęli w Mistrzostwach 9. miejsce na 12 ekip.  Seniorzy zagrali w składzie: Zbigniew Grądys, Michał Czerwiowski, Daniel Sandino, Maciej Rudalski, Mateusz Kowalewski, Marcin Zakrzewski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
budoiwlan
Finał Mistrzostw Polski w rugby
Venol Atomówki Łódż zagrały w Warszawie
Finał Pucharu Polski Ekstraligi Rugby

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*