69 września br. rozpocznie się kolejna edycja flipperowych Mistrzostw Europy – ‘European Pinball Championship 2016’. Gospodarzem zawodów, wspólnie ze Stowarzyszeniem Fanów Flipperów, będzie Miasto Łódź oraz Centrum Handlowe Port Łódź.

Podczas trzech dni tego prestiżowego międzynarodowego turnieju, w Łodzi gościć będą m. in. reprezentanci Danii, Włoch, Szwecji, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych. W Porcie Łódź mistrzowie flipperów z rożnych krajów, zawalczą o tytuł zwycięzcy ‘European Pinball Championship 2016’.

Flippery to jedne z najbardziej rozpoznawalnych maszyn rozrywkowych lat 80-tych i 90-tych. Ich popularność w Polsce w tamtych czasach sięgnęła takiego stopnia, że spotkać można było je wszędzie: na dworcach, wświetlicach, ośrodkach wypoczynkowych, barach oraz w salonach gier arcade. Tam właśnie przesiadywało się godzinami grając na popularnych, dziś już kultowych tytułach, takich jak Funhouse, Addams Family czy Terminator 2. Dwie dekady później sytuacja zmieniła się diametralnie. Flippery zniknęły z miejsc, gdzie kiedyś ustawiały się do nich kolejki, a salony gier zaczęły kojarzyć się jedynie z hazardowymi „owocówkami”. Flipperowa rozgrywka przeniosła się w zaciszne cztery ściany mieszkań i domów kolekcjonerów oraz pasjonatów srebrnej kulki.

Jednak już na początku września rozpocznie się flipperowe oblężenie Łodzi, która gościć będzie rozgrywki ‘European Pinball Championship 2016’. Impreza rozpocznie się w piątek – 9 września i potrwa trzy dni. W jej ramach, po wcześniejszej rejestracji, uczestnicy będą mogli zmierzyć się ze światową czołówką graczy w kliku turniejach głównych. W czasie rozgrywek, gracze będą mieli możliwość walki na ponad 40-stu maszynach turniejowych – wiele z nich to tytuły rzadko już spotykane, które zostaną sprowadzone z całej Polski dzięki uprzejmości kolekcjonerów i właścicieli, przywracających swoim maszynom drugie życie. Dla osób, które darzą sentymentem gry z lat 80-tych, będzie dedykowany oddzielny turniej – ‘80’s’, który stanie okazją by zagrać na maszynie, na której wpisywało się rekordy ponad 30 lat temu. Nie zabraknie również klasyków lat 70-tych o płaskim układzie pola gry, wydających charakterystyczny dźwięk cymbałków. Dla miłośników współczesnych flipperów zostanie przygotowana dodatkowa atrakcja – możliwość zagrania na najnowszych flipperach amerykańskiej firmy Stern. Dzięki uprzejmości flippery.pl uczestnicy będą mieli do dyspozycji niezwykle popularne tytuły gier, oparte na znanych serialach, takie jak ‘Walking Dead’ czy ‘Game of Thrones’. Dodatkową niespodzianką, oczekiwaną przez wszystkich miłośników flipperów będzie polska premiera jednej z najnowszych produkcji Stern.

Dodatkowo, w ramach strefy ‘Free Play’ dostępnych będzie około 20 różnych maszyn przeznaczonych do gry dla wszystkich odwiedzających Centrum Handlowe Port Łódź, niezarejestrowanych w oficjalnym turnieju. Cała impreza zbierze ponad 200 graczy z całego świata. Na turnieju zostanie udostępnionych około 70 różnych flipperów – zaczynając od klasyków z lat 70-tych, a kończąc na maszynach, których premiera odbędzie się dopiero w tym roku. Stowarzyszenie Fanów Flipperów wraz zewspółorganizatorem Centrum Handlowym

Port Łódź oraz Miastem Łódź, zapraszają wszystkich na flipperowe szaleństwo od 9 do 11 września. Formularz rejestracyjny i szczegółowe informacje znaleźć można pod adresem www.epc2016.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC00067
Łódź na widelcu: Obłędnie zdrowa sałatka z kurczakiem
DSC00058
Łódź na widelcu: Japachae czyli makaron sojowy ze szpinakiem
konkurs_kompozytorski
Znamy laureatów Konkursu Kompozytorskiego im. Grażyny Bacewicz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*