DSC_1327W piątek, 9 marca poznaliśmy tegoroczną Miss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W wyborach startowało dziewięć kandydatek. Zwyciężyła studentka piątego roku stomatologii, Daria Szaładzińska, otrzymując jednocześnie tytuł Miss Publiczności. I wice miss została Weronika Walczak, a II wice miss Aleksandra Cora. Miss Internautów została Magda Mierzyńska.

Studentki zaprezentowały się podczas czterech odsłon. Na początku w strojach dziennych, później w… lekarskich fartuchach, aż w końcu w kostiumach kąpielowych i na koniec w strojach wieczorowych. Oczekiwanie na kolejne pokazy umiliły publiczności występy profesjonalnych tancerzy, m.in. uczestników programu You can dance.

Podczas prezentacji w lekarskich fartuchach, kandydatki próbowały udowodnić, że są nie tylko ładne, ale i inteligentne, odpowiadając na często podchwytliwe pytania jury. Sprawdzian wiedzy ogólnej wypadł niestety kiepsko. Niektóre kandydatki miały problem z podaniem nazwiska rektora Uniwersytetu Medycznego i wskazaniem ile lat ma UMed, a to przecież podstawowa wiedza, jaką student danej uczelni powinien posiadać. Wielkie brawa należą się konferansjerce, która nie tylko sprawnie poprowadziła finał, ale też dzielnie próbowała pomóc kandydatkom wyjść z twarzą z „etapu przepytywania”.

Na przybyłych na finał gości czekał poczęstunek, oraz obowiązkowo szampan. Wybrani szczęśliwcy zdobyli też nagrody, rozlosowane spośród głosujących na Miss Publiczności. Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy chętni mogli się udać na afterparty do klubu Medyk.

Gościem finału konkursu była ubiegłoroczna zwyciężczyni, a także II wice Miss Studentek Łodzi 2011 i II wice Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2011 – Nina Fortecka, która była jedną z osób zasiadających w jury.

Tegoroczna Miss Uniwersytetu Medycznego – Daria Szaładzińska, jest studentką V roku Stomatologii. Ma 170cm wzrostu i waży 57kg. Jej hobby to taniec, żeglarstwo i podróże. Wraz z pozostałymi laureatkami konkursu, weźmie udział w kolejnych etapach wyborów Miss Polonia.


/fot. Wojciech Kacprzak www.wojciechkacprzak.com

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
na_zdjeciu_Marysia_Stepien_TLOTY_2013_fot._Kasia_Baczuli-2
Półfinał The Look Of The Year 2014
plakat_studentki_mini
Finały Miss Studentek Łodzi i Miss Polonia Nastolatek 2011
_F4A0353c
Casting Miss Polonia 2011 – informacja
1 Komentarz
  • Artur
    31 marca 2012 at 15:23

    ostatni taniec – bachatango najlepszy! super chorełka. Pozdrawiam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*