mississleepyW sobotę, 16 lipca o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się koncert formacji  Miss Is Sleepy (folkotronika, beat folk, indie).

Miss Is Sleepy niczym współcześni beatnicy kochają szorstkie uczucia i trans. Miarowo pracująca maszyna perkusyjna wytycza rytm synkopująco przewrotnym basom, minimalistyczno-przestrzennym brzmieniom Fendera Rhodes, a nade wszystko hipnotyzująco zaśpiewanym zwrotkom i refrenom. Do tego banjo wybija się melodyjnie nadając muzyce ciepłej, nieco jednak melancholijnej barwy. Tęsknota za oderwaniem się od rzeczywistości, poszukiwaniem przygód, przestrzeni a przede wszystkim wsłuchaniem się w warkot silnika, który określa rytm drogi – to wszystko znajdziecie w ich muzyce, wydanej ostatnio na debiutanckiej EP ‘EN ROUTE’.

A początki wszystkiego w Londynie gdzie Iza stawiała pierwsze kroki na banjo, grała w pubach i małych klubach. Po powrocie Izy do Polski zawiązało się to niezwykłe trio. Izabela, Augustyn i Marcin – każdy z trochę innej muzycznej bajki, finalnie połączyli swoje folkowo – bluesowe, elektroniczno-minimalistyczne i hip-hopowe korzenie w dźwiękach Miss Is Sleepy.

Z powodzeniem koncertują. Sprawdzianem były dla nich występy klubowe, m.in u boku Lilly Hates Roses i Pustek czy support przed zespołem Skalpel w Gdańsku. Mają za sobą występy w ramach festiwalu Spring Break, Music Addicted Festival, pojawili się również w w Trójce w Programie Alternatywnym u Agnieszki Szydłowskiej. Zagrali na tegorocznym Openerze na Firestone Stage wraz z 12tką najświezszych młodych zespołów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
shklo
Shklo i Dla Kontrastu w Scenografii
summer2015
Summer Dying Loud 2015 – informacja
kkk
K. i Evvolves w Owocach i Warzywach

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*