Miss Earth 2022 z udziałem Wicemiss Polonia, Julii Barygi

II Wicemiss Polonia 2022, 19-letnia Julia Baryga z Łodzi już we wtorek weźmie udział w wielkim finale konkursu Miss Earth 2022! Gala tych prestiżowych, międzynarodowych wyborów odbędzie się w stolicy Filipin – Manili. W konkursie weźmie udział ponad 80 reprezentantek z całego świata.

 

KIM JEST REPREZENTANTKA POLSKI?

Julia Baryga jest studentką kierunku Industrial Biotechnology na Politechnice Łódzkiej. W 2021 roku zdobyła tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego, a w maju tego roku została II Wicemiss Polonia. W czasie swojego panowania zrealizowała wiele ciekawych projektów m.in. akcję „HEJTu powiedz STOP” przeciwdziałającą mowie nienawiści, a także dołączyła do akcji „Korona z głowy” działając na rzecz kobiet. Teraz reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej w wyborach Miss Earth.

 

MISS EARTH PROMUJE OCHRONĘ ŚRODOWISKA

Konkurs Miss Earth to jeden z największych międzynarodowych konkursów piękności na świecie odbywający się nieprzerwanie od 2001 roku. Jego misją jest budowanie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska i ekologii. Stąd też prócz wyjątkowych strojów i kreacji na konkurs, Julia Baryga przygotowała specjalny projekt ekologiczny dedykowany pszczołom i ich znaczeniu dla środowiska

Link do eco-video Julii Barygi: https://www.youtube.com/watch?v=nocp7RtOmt4

 

 

 

 

STROJE PIĘKNEJ WICEMISS POLONIA NA FINAŁOWE SHOW!

Finałowe suknie na konkurs Miss Earth 2022 specjalnie dla Julii zaprojektowała Monika Jankowska. Kreacje wieczorowe są w kolorze bieli, zieleni i błękitu. Strój narodowy autorstwa duetu projektantek Patrycji Długosz i Agnieszki Ciszewskiej powstał aż w trzech różnych wersjach, które nawiązują do folkloru ziemi łódzkiej i tradycyjnego stroju ludowego. Specjalnie na konkurs Miss Earth powstała także suknia inspirowana fauną, zaprojektowana przez Patrycję Plesiak.

 

PIERWSZY SUKCES POLKI NA ZGRUPOWANIU

 

W trakcie prawie trzytygodniowego pobytu na Filipinach ponad 80 kandydatek konkursu Miss Earth z całego świata bierze udział w wielu wydarzeniach i aktywnościach. Są to m.in. oficjalne prelekcje dot. ochrony środowiska, działania proekologiczne jak sadzenie drzew, konferencje prasowe, oficjalne prezentacje w strojach wieczorowych czy kąpielowych.

 

Nasza reprezentantka zdobyła już swój pierwszy sukces na Filipinach. Julia Baryga została wyróżniona drugim miejscem czyli  otrzymała srebrny medal w konkurencji mody plażowej! To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się finałem!

 

My trzymamy mocno kciuki za naszą reprezentantkę i życzymy jej sukcesu na miarę zwycięstwa Miss Polonii, Karoliny Bielawskiej w Miss World! Transmisja z finału Miss Earth będzie dostępna na oficjalnym profilu konkursu na You Tube we wtorek, 29 listopada.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *