27112012_001Do 17 grudnia w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać dwie ekspozycję – Mirosława Araszewskiego pt. Oczekiwanie oraz Grzegorza Araszewskiego pt. Interferencje.

Oba przedsięwzięcia w znaczny sposób ze sobą kontrastują, zaprezentowane zostały w oddzielnych pomieszczeniach, cechuje ich inna kolorystyka i przedstawiają różne spojrzenia na fotografie.

Oczekiwanie – zawsze na coś czekamy. Czekamy na dziecko. Ono czeka kiedy dorośnie. Dorośli czekają na miłość, na szczęście. na lepsze życie. Czekanie mamy wpisane w życiorysy. I w tym oczekiwaniu trwamy do dni ostatnich. Ten zestaw 12 zdjęć inspirowany sztuką Samuela Becketta o Godocie, ukazuje obumieranie świata jako proces socjalnej degradacji ludzi. Jest metaforycznym obrazem świata i losu człowieka. Wieczne czekanie, czekanie, czekanie – mówi autor wystawy, Mirosław Araszewski.

joomplu:45861

Interferencje – cykl fotografii przedstawiających współczesny Wiedeń odbity w sklepowych wystawach. Nawiązując do fizycznego zjawiska interferencji dwa fotografowane światy – za szybą i odbity – nakładają się by stworzyć nową treść, wolną od potocznego kontekstu i akcentującą nowe znaczenia – tłumaczy Grzegorz Araszewski.

Zobacz także:

Potęga Łodzi – Power of Lodz (foto)

Look on Fashion w Galerii Imaginarium (foto)

Tomasz Ferenc – Artysta jako obcy (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
24wrzesnia_032
Wystawa fotografii Beaty Jaśniak (foto)
3003_069
Paulina Hebda – Bajka w Galerii FF (foto)
IMG_4522
Fotofestiwal 2014: Tożsamość (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*