CL-MIRAMUNDO-420W piątek, 22 lipca o godz. 20 w Art_Inkubatorze rozpocznie się koncert formacji Miramundo. Wstęp wynosi 15/20 zł.

Miramundo określa swą muzykę nieco przewrotnie jako „brazilian bossa gipsy jazz”. Zabawa, melancholia, podróże, śródziemnomorski klimat, radość i nostalgia – wszystko to pobrzmiewa w muzyce Miramundo niewątpliwie za sprawą niezwykłych osobowości tworzących grupę muzyków z Brazylii, Meksyku, Włoch i Katalonii, mieszkających i tworzących w Barcelonie.

Brazylia jest istnym kłębowiskiem kultur muzycznych.  To nieprzebrane bogactwo czerpie swą żywotność  zarówno poprzez pierwotne korzenie (Indianie, Afryka, Portugalia), lecz równie łapczywie odżywia się kulturami nowych imigrantów: Włochów, Libańczyków, Holendrów (pierwsza synagoga zbudowana w Nowym Świecie), Japończyków (największa populacja na świecie poza Japonią), by wspomnieć jedynie te największe.

Luiz Mura, w którego żyłach płynie krew Carioca (Rio de Jeneiro), japońska, portugalska i włoska, opuścił Brazylię, by rozwikłać zagadkę, jak dalece muzyka brazylijska zdolna jest połączyć się ze swymi korzeniami  i pokrewnymi kulturami.

W Barcelonie, nad brzegiem Morza Śródziemnego, znalazł idealne środowisko, by poddać testowi swe brazylijskie dziedzictwo:   dźwięk marokańskich gimbri i senegalskich djembe , włoscy pieśniarze, tancerze flamenco, brazylijscy sambiści i rosyjscy bajarze, meksykańscy mariachis, cyganie – wszyscy śpiewali tę samą pieśń, tworząc nowe brzmienie – muzykę bez granic. Tak zrodziło się MIRAMUNDO

Wspólnie z włoskim skrzypkiem Agostino Aragno, katalońską pieśniarką Desiree Garcia i meksykańskim kontrabasistą Ernesto Vargasem, niekiedy poszerzając skład o muzyków z Wenezueli, Tircji i Hiszpanii, brzmienie grupy MIRAMUNDO łączy się pięknie z głębią podróżniczego Ducha.
Jak się tu dostaliśmy i dokąd zmierzamy? Cytując austriackiego pisarza Stefana Zweiga: „Sposób, w jaki brazylijska muzyka harmonizuje kontrasty,  mógłby być pomysłem na świat bez wojen”. I właśnie ten fenomen przekazuje MIRAMUNDO poprzez swą muzykę.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
letniekoncerty
Letnie Koncerty w Altanie
Zalewski w Wytwórni
Panie w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*