miraWe wtorek, 27 października o godz. 19 w Wytwórni rozpocznie się koncert multimedialny pt. Mira – na obu brzegach tęczy. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W treści wpiszecie „Mira”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety oraz swoje imię i nazwisko. Zabawę zakończymy w poniedziałek (26 października), o godz. 22. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzymają najciekawsze maile.

 Biorąc udział w konkursie znasz jego regulam

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od rafald… magm…

W tym roku mija 10 lat od śmieci legendarnej postaci polskiego bluesa i rocka – Miry Kubasińskiej. Krzysztof Jerzy Krawczyk, lider zespołu KGBand, z którym wokalistka koncertowała pod koniec życia i nagrywała (nieukończoną) płytę, postanowił złożyć hołd artystce i zrealizować muzyczne widowisko, przypominające jej postać i repertuar.

Na scenie Wytwórni wystąpi Grażyna Łobaszewska, wokalistka i kompozytorka, uwielbiana  m.in. za takie utwory, jak „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” czy „Gdybyś”.

„Mira – na obu brzegach tęczy” to widowisko muzyczne, w którym pożenione zostaną muzyka, słowo i obraz. W Wytwórni nie tylko usłyszmy piosenki, które zyskały nieśmiertelność dzięki Mirze Kubasińskiej, ale także zobaczymy wiele wyjątkowych zdjęć oraz nagrane fragmenty wypowiedzi artystki.

Opieki reżyserskiej nad przedsięwzięciem podjął się Piotr-Bogusław Jędrzejczak – na co dzień człowiek teatru, ale też twórca kilku autorskich festiwali.

Przy Łąkowej 29 będziemy gościć Andrzeja Chochóła, gitarzystę z Ostrowca Świętokrzyskiego, miasta, w którym urodziła się Mira Kubasińska i gdzie od dziewięciu lat organizowany jest festiwal jej imienia – Wielki Ogień. W Wytwórni zagra również szczeciński After Blues – duet, brzmiący co najmniej jak trio. Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) zaserwują naszym gościom wysublimowanego, oszczędnie granego bluesa w balladowej otoczce.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kino Kobiet w Kinie Helios (zakończony)
grzanek4
Weekend w New Yorku (zakończony)
Halokultura – grudzień 2019 (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*