DSC_5950W piątek, 10 kwietnia w klubie DOM, zorganizowano kolejną imprezę z cyklu Machineries. Gwiazdą wieczoru był francuski duet Minuit Machine, obok którego na scenie pojawiąły się rodzime składy: Alles i CLICKS.

Minuit Machine tworzą dwie Francuzki: Hélène de Thoury i Amandine Stioui. Muzyka tego duetu, obfitująca w ciężkie, elektroniczne brzmienia perkusji, mroczne, syntezatorowe melodie i wyraziste wokale, jest efektem inspiracji zespołu takimi gatunkami jak minimal wave czy rock elektroniczny. W październiku ubiegłego roku ukazał się debiutancki album Minuit Machine, zatytułowany Live & Destroy.

Alles to wspólny twór dwóch aktywnych działaczy na łódzkiej scenie, którym nowych dźwiękowych doznań nigdy dość. Pawłowi Strzelcowi (znanemu dotychczas z grupy Już Nie Żyjesz) i Marcinowi Reguckiemu (członkowi zespołu Bruno Schulz), udało się stworzyć pod szyldem Alles efektowną muzyczną propozycję, łączącą w sobie jednocześnie minimal, electropunk, dark-, synth- i coldwave. Panowie mają za sobą niezwykle udany, pełnowymiarowy debiut Post (wydany przez meksykański label Mecanica Records na kasecie i winylu), wobec którego ucho żadnego pasjonata zimnofalowej stylistyki nie pozostanie obojętne. 

joomplu:88375

CLICKS to projekt za który odpowiedzialny jest Wojciech ‘kr-lik’ Król, znany przede wszystkim z Controlled Collapse. Oprócz niego, zespół obecnie tworzą Tom Tylor (Slave Stage) oraz Łukasz Klaus (19 Wiosen, CKOD, NOT). Clicks, to zarówno taneczny bit, jak i ciężkie, charczące  bassy. To wyjątkowe połączenie  electropopu z punkiem, a nawet trancem. W tym roku, zespół zadebiutuje albumem Glitch Machine.

/fot. Anita Andrzejczak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Clement Janinet O.U.R.S w Wytwórni (foto)
Tylko_Ciebie_Mam
Już Nie Żyjesz walczy o CyberYacha
IMG_0361_kopia
Happysad w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*